Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/mercedes-benz-s-class-rear-780x439-1.jpg

Shihni sa është i sigurt ndaj aksidenteve mercedesi i ri (Video)Mercedes muaj më parë ka zbuluar modelin e S-Class, i cili njihet për teknologjinë e madhe që ka kjo veturë.

Tashmë ajo së fundmi është testuar edhe për ndonjë aksident të mundshëm për të parë se sa i sigurt është gjatë një aksidenti dhe se si kjo makinë vepron në një rast të tillë.

Mercedes S-Class ka sisteme shumë të avancuara brenda saj.

Në mesin e tyre është edhe ndihma e shoferit, i cili frenon me shpejtësi kur pranë saj kalon një person si në këmbë ashtu edhe me ndonjë biçikletë.

Dhe tashmë video e mëposhtme tregon sesi kjo makinë vepron kur S-Class pëson një aksident.

Kjo makinë hapë jastëkët edhe në pjesët anësore të sediljeve prapa.

Gjithashtu nëse makina është duke pësuar aksident në pjesën anësore, ajo ngritët automatikisht lartë me shpejtësi, në mënyrë që impakti i goditjes të jetë sa më i vogël dhe pasagjerët të jenë më të sigurt.

Të fundit

VW-ja futet fuqishëm në tregun e automobilave elektrikë

Gjiganti gjerman Volkswagen në fund të verës nisi dorëzimin e automobilave elektrikw të modelit të parë të gjeneratës së re, te blerësit. Deri më tash i ka dërguar “nëpër adresa” 14

Harley-Davidson zbulon biçikletën e parë elektrike

Harley-Davidson i njohur për prodhimin e motoçikletave unike, ia ka mësyrë edhe tregut të biçikletave elektrike, ku divizioni i ri i kompanisë u frymëzua nga modeli i parë i motoçikletës s

Koncepti Bugatti Bolide, me 1,825 kuaj fuqi dhe shpejtësi maksimale mbi 500 km /orë

Bugatti Bolide i ri peshon 1,240 kg dhe mund të shkojë nga 0 në 500 kilometra në vetëm 20 sekonda. A keni menduar ndonjëherë se sa shpejt mund të shkojë me të vërtetë një Bugatti Chiron n

Katër ngjyrat që gjenden në 80% të makinave në gjithë botën

Kritikët e makinave shpesh flasin se si në ditët e sotme të gjitha makinat duken njëjtë. Kjo ka të bëjë me faktin se shumë kompani bëjnë bashkëpunime ose ndryshimet në dukje të makinës

BMW prezanton M4 Competition (Video)

BMW ka prezantuar edicionin e parë të kufizuar të Konkurrencës së re M4 vetëm disa javë pas debutimit zyrtar të modelit M4. I kufizuar në vetëm 150 shembuj në të gjithë botën, edicioni i

Golf 8 TGI me 130 kuaj fuqi

Grupi Volkswagen ka një numër të madh të modeleve të prodhuara, dhe tani ata kanë prezantuar veturën e tyre me makinë me gaz natyror dhe ata kanë huazuar teknologjinë nga Skoda Octavia G-Tec

Info Tjera