Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/golf.jpg

Shkaku i një defekti, Volkswagen po tërheq 56 mijë vetura të rinj të Golf-itKëto janë probleme me sistemin multimedial.

Volkswagen do të telefonojë pronarët e 56,000 Golf 8s për shërbimin e urgjencës, dhe këto janë makina që u prodhuan deri në korrik 2020.

Siç thuhet, është një problem softueri që ndikon në funksionimin e sistemit multimedial, transmeton Telegarfi.

Prodhuesi gjerman tha se shërbimi nuk është i detyrueshëm, por duke marrë parasysh që shumë pjesë me rëndësi jetike për funksionimin e automjetit vendosen brenda pajisjes multimediale, pritet që pronarët t’i përgjigjen kësaj thirrjeje në një numër të madh, në mënyrë që të mos rrezikojnë.

Ju kujtojmë se Volkswagen gjithashtu kishte probleme softuerësh me modelin elektrik ID.3, të cilat që prej asaj kohe janë rregulluar.

Lajmi i tërheqjes vjen pas njoftimit se Golf mbajti titullin e makinës më të shitur në Evropë në vitin 2020, me mbi 312,000 njësi të dorëzuara.

Të fundit

Modeli i bukur i tesla ‘cabriolet’

Industria e automobilave mund të ketë humbur imagjinatën e saj të dizajnit në vitet e fundit, por krijuesit italianë po mbajnë akoma. Një nga shtëpitë e tilla të dizajnit ku standardet dhe

Mbyll derën dhe harron çelësat brenda, kanadezi tregon metodën e pazakontë të hapjes së veturës

Një burrë nga Kanadaja i cili rastësisht kishte mbyllur derën e veturës dhe kishte harruar brenda çelësat, ka shpjeguar përmes një video se si ka arritur ta rihap pa shkaktuar as dëmin më t

Shoferin e merr gjumi në Tesla, vetura e çoi vetë në shtëpi

“Ai po flinte, ka mundur ta shkelte dikë sepse ishte duke shkuar në 104kmh. E kisha parë edhe më herët në lajme, por thjeshtë nuk iu besoja syve se çfarë po shihja”, tha ai. Në uebfaqen

Si do të jetë modeli i ridizenjuar i Volkswagen Polo?

Gjenerata aktuale, e gjashtë e Volkswagen Polo u prezantua në vitin 2017, që do të thotë se momenti kur ky model do të “rifreskohet” është shumë afër. Versioni i ridizanjuar do të lanç

Sony po teston veturën e saj

Makina e parë elektrike e Sony, një koncept i quajtur VISION-S, u prezantua një vit më parë në atë kohë drejtpërdrejtë në CES. Makina e një kompanie teknologjike, pa njoftim paraprak, befa

2 milionë euro për Aston Martin i vitit 1960

Një Aston Martin shumë i rrallë do të shitet në ankand në Londër muajin e ardhshëm, me çmimin fillestar prej 2 milionë eurosh. Por, përveç blerjes, pronarit të ardhshëm do t’i duhet ed

Info Tjera