Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/sony.jpg

Sony po teston veturën e sajMakina e parë elektrike e Sony, një koncept i quajtur VISION-S, u prezantua një vit më parë në atë kohë drejtpërdrejtë në CES.

Makina e një kompanie teknologjike, pa njoftim paraprak, befasoi publikun.

Sony atëherë sqaroi se është një koncept që synon të shfaqë aftësitë e tyre dhe teknologjitë e provës për automjete autonome dhe elektrike, transmeton Telegrafi.

Brenda një viti nga prezantimi i tij, VISION-S kishte përparuar, siç mund të shihet në videon e bashkangjitur, dhe inxhinierët kishin punuar shumë në teknologjitë e reja, sensorë dhe kamera autonome drejtimi.

Sipas informacionit të ri, ekzistojnë gjithsej 40 sensorë të veçantë për drejtimin automatik.

Tani, tha kompania japoneze, një fazë e re e zhvillimit ka hyrë për VISION-S.

Gjegjësisht, testet kanë filluar në rrugët publike në Austri, ku Sony dhe partnerët e saj duan të vlerësojnë teknologjitë e tyre dhe zgjidhjet e sigurisë të instaluara në këtë veturë. Testimi po zhvillohet pranë qendrës inxhinierike të Sony në Graz.

Të fundit

Shitet McLaren F1 për 15,000,000 dollarë (Video)

McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht në Shtetet e Bashkuara. Kjo makinë është një nga shtatë kopjet e para të makinës McLaren F1, por as kilometrazhi dh

McLaren prezanton makinën e epokës së re

McLaren ka prezantuar makinën e re hibride, që ka si objektiv të konkurrojë me Ferrari F8, Maserati MC20 apo Lamborgini Huracan. Me gjatësi 4,5 metra, gjerësi 2,1 metra dhe lartësi 1,1 metra, M

Legjenda Ferrari 250 GTO është përsëri në shitje

GTO Engineering është një kompani në Mbretërinë e Bashkuar që ka shpallur Project Moderna, i cili do të ndërtojë një interpretim modern të modelit legjendar Ferrari. Njoftimi i projektit u

Çfarë risish do na sjellë modeli Mercedes C (Video)

Në pothuajse katër dekada të klasës C, prodhuesi gjerman ka shitur 10.5 milionë nga këto automjete, kështu që nuk ka dyshim se është produkti më i rëndësishëm i kompanisë nga Stuttgart.

Golfi hibrid po shkon “flakë”, Volkswagen nuk po arrin të prodhojë sa është kërkesa

Fabrika më e madhe e Volkswagen në Wolfsburg, Gjermani, po lufton për të përmbushur kërkesat e klientëve për modelin Golf për shkak të mungesave të qelizave të baterisë për versionet hib

Mos u nisni me veturë nëse nuk i keni me vete këto 11 gjëra

Nëse dëshironi të udhëtoni të sigurt dhe të jeni plotësisht të përgatitur për të gjitha rrethanat e paparashikuara, ekziston një listë e gjërave që duhet të keni në makinë. Kjo kësh

Info Tjera