Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/A1814539_blog.jpg

Supervetura elektrike e AudiAudi ka shpalosur modelin e ri elektrik “E-Tron GT”, një veturë me performanca të larta e zhvilluar bazuar në teknologjinë e njëjtë sikur “Porsche Taycan”.

Vetura pritet të dalë në shitje në pranverë në Evropë, me një çmim fillestar prej 100 mijë eurosh.

Blerësit në modelin standard do të fitojnë rreth 470 kuajfuqi, ndërsa në modelin më të fuqishëm, atë RS, do të fitojnë 590 kuajfuqi.

“E-Tron” mund të arrijë përshpejtimin nga 0 në 100 kilometra për orë për vetëm 4.1 sekonda.

Modeli i ri vjen me sistem që tërheq me të gjitha rrotat, me një pako të baterisë prej 93kWh.

Sipas kompanisë, i duhen vetëm pesë minuta baterisë që t’i mundësojë veturës kalimin e 100 kilometrave distancë.

Audi thotë se “E-Tron” mund të bëjë rreth 500 kilometra distancë me një mbushje të plotë.

Të fundit

Shitet McLaren F1 për 15,000,000 dollarë (Video)

McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht në Shtetet e Bashkuara. Kjo makinë është një nga shtatë kopjet e para të makinës McLaren F1, por as kilometrazhi dh

McLaren prezanton makinën e epokës së re

McLaren ka prezantuar makinën e re hibride, që ka si objektiv të konkurrojë me Ferrari F8, Maserati MC20 apo Lamborgini Huracan. Me gjatësi 4,5 metra, gjerësi 2,1 metra dhe lartësi 1,1 metra, M

Legjenda Ferrari 250 GTO është përsëri në shitje

GTO Engineering është një kompani në Mbretërinë e Bashkuar që ka shpallur Project Moderna, i cili do të ndërtojë një interpretim modern të modelit legjendar Ferrari. Njoftimi i projektit u

Çfarë risish do na sjellë modeli Mercedes C (Video)

Në pothuajse katër dekada të klasës C, prodhuesi gjerman ka shitur 10.5 milionë nga këto automjete, kështu që nuk ka dyshim se është produkti më i rëndësishëm i kompanisë nga Stuttgart.

Golfi hibrid po shkon “flakë”, Volkswagen nuk po arrin të prodhojë sa është kërkesa

Fabrika më e madhe e Volkswagen në Wolfsburg, Gjermani, po lufton për të përmbushur kërkesat e klientëve për modelin Golf për shkak të mungesave të qelizave të baterisë për versionet hib

Mos u nisni me veturë nëse nuk i keni me vete këto 11 gjëra

Nëse dëshironi të udhëtoni të sigurt dhe të jeni plotësisht të përgatitur për të gjitha rrethanat e paparashikuara, ekziston një listë e gjërave që duhet të keni në makinë. Kjo kësh

Info Tjera