Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/Screen_Shot_2021_01_27_at_3.26.14_PM.0.jpeg.jpg

Tesla thyen rekord në shitjeTesla bëri publike dërgesa rekord të shtunën brenda tremujorit janar – mars, duke goditur kështu vlerësimet e Wall Street-it.

“Jemi të inkurajuar me pranimin që i është bërë modelit Y në Kinë dhe jemi duke bërë progres të madh për kapacitet të plotë të prodhimit”, ka thënë Tesla përmes një komunikate për media.

Sipas kompanisë, edhe modelet S dhe X janë pritur mirë.

Fabrika e Teslas në Shangai ka nisur prodhimin e modelit Y vitin e kaluar.

Prodhuesi i veturave elektrike ka bërë 184 mijë e 800 dërgesa të veturave gjatë tremujorit të parë të këtij viti, ndërkohë që në të njëjtën periudhë të vitit 2020 numri i dërgesave kishte arritur në 177 mijë e 822.

Të fundit

Citroen prezantoi C5 X – Kombinim i sedanit, SUV-it dhe kamionçinës

Citroën paraqet C5 X, një përfaqësues i ridizajnuar i segmentit të kryqëzorëve rrugorë me një pamje autentike, i cili është një kombinim i sedan dhe kamionçinë, ose një zgjidhje inovati

Ford fillon prodhimin e modelit të ri të veturës më të shitur në SHBA

Ford-i ka nisur prodhimin e versionit të fundit të modelit F-150, që është vetura më e kërkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ky lloj i veturës është më i shituri në SHBA në 43 vi

Gjigantët gjermanë fillojnë vitin me shitje rekord në të gjithë botën

Një vit pas periudhës më të errët të prodhuesve të veturave gjermane në disa dekada, biznesi i shitjeve pothuajse s’ka qenë asnjëherë më mirë. Në raportin e publikuar së fundmi nga dy

Kroatët po ndryshojnë rregulloret e trafikut, kjo gjithashtu ka të bëjë me shoferët tanë

Plani i ri Kombëtar i Sigurisë Rrugore parashikon heqjen e 10% të tolerancës për shpejtësi dhe uljen e vlerave kufitare të sasisë së lejuar të alkoolit në gjakun e shoferit, e cila tani arr

Toyota zbulon pasardhësin e GR-86

Toyota ka zbuluar Coupe-n e ri të GR86, pasardhës i GT86, i cili pritet të dalë në shitje në Japoni në vjeshtën e këtij viti. Ai u krijua në gjeneratën e dytë të Subaru BRZ, me të cilën

Vetura diellore me një distancë prej 1,600 km – ajo nuk ka nevojë të rimbushet

Automjeti me tre rrota nga Aptera premton se kurrë nuk do të duhet të karikohet në jetën e përditshme. Makina diellore nga Aptera, i shpallur në vitin 2019 dhe i prezantuar si një prototip në

Info Tjera