Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/toyota.jpg

Toyota Corolla GR po vjen dhe do të jetë shumë e fuqishmeNe ndoshta do të duhet të durojmë një vit tjetër, dy më së shumti, por tashmë dihet që ai do të jetë një nga modelet më të nxehta në skenë.

Gjithçka që keni parë në GR Yaris do të përsëritet edhe në Corolla, dhe këtu nuk kemi për qëllim vetëm zgjatimet e theksuara si pjesë e jashtme agresive, por edhe mekanikën.

Është e drejtë – informacioni i fundit thotë se motori mbetet i njëjtë, 1.6 cilindra, por në një edicion edhe më të fuqishëm.

Gjegjësisht, pasi po merret me një makinë më të rëndë, Toyota thuhet se ka vendosur të akordojë motorin pak më shumë dhe të rrisë fuqinë e tij në një minimum prej 300 kuaj fuqi.

Transmisioni manual me gjashtë shpejtësi është standardi i artë, ashtu si dhe makinë AWD.

Media japoneze tashmë e ka njoftuar çmimin, dhe pretendohet se do të variojë nga 27,000 euro, që jashtë Japonisë do të nënkuptojë se Corolla sportive do të jetë më e lirë se konkurrenca, përfshirë Golf R.

Të fundit

Ducati prezanton modelin e ri të motoçikletës Diavel 1260 S Black and Steel

Ducati ka zgjeruar ofertën e saj sa i përket motoçikletave në linjën Diavel 1260, duke lansuar modelin e ri Diavel 1260 S Black and Steel. Bëhet fjalë për konceptin e motoçikletës së inspir

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

BMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50. Prodhuesi bavarez postoi

Nis testimi i Porsche elektrike

Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë. Makina elektrike ësh

Info Tjera