Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/2013-gazoo-racing-grmn-sports-fr-concept-platinum.jpg

Toyota zbulon pasardhësin e GR-86Toyota ka zbuluar Coupe-n e ri të GR86, pasardhës i GT86, i cili pritet të dalë në shitje në Japoni në vjeshtën e këtij viti.

Ai u krijua në gjeneratën e dytë të Subaru BRZ, me të cilën ishte zhvilluar së bashku.

BRZ i ri, i cili u shfaq për herë të parë nëntorin e kaluar, nuk do vijë në Evropë.

Toyota pretendon se të dy modelet janë zhvilluar përmes një “rivaliteti miqësor” dhe të dy ofrojnë një “ndjesi të veçantë lëvizëse”.

Derisa gjenerata e parë GT86 dhe BRZ përdorën një motor 2.0 litërsh, versioni i ri përmban njësinë e benzinës me katër cilindra turbo të mbushur me 2.4 litra Subaru.

Fuqia e tij ofrohet deri në 7000rpm, me një mundësi të kthimi në 7400rpm.

Blerësit japonezë do kenë mundësinë e një zgjedhjeje të kutive të shpejtësisë manuale dhe automatike me gjashtë shpejtësi.

GR86 gjithashtu përmban sistemet e ndihmës për shoferin e Subarus.

Të fundit

Citroen prezantoi C5 X – Kombinim i sedanit, SUV-it dhe kamionçinës

Citroën paraqet C5 X, një përfaqësues i ridizajnuar i segmentit të kryqëzorëve rrugorë me një pamje autentike, i cili është një kombinim i sedan dhe kamionçinë, ose një zgjidhje inovati

Ford fillon prodhimin e modelit të ri të veturës më të shitur në SHBA

Ford-i ka nisur prodhimin e versionit të fundit të modelit F-150, që është vetura më e kërkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ky lloj i veturës është më i shituri në SHBA në 43 vi

Gjigantët gjermanë fillojnë vitin me shitje rekord në të gjithë botën

Një vit pas periudhës më të errët të prodhuesve të veturave gjermane në disa dekada, biznesi i shitjeve pothuajse s’ka qenë asnjëherë më mirë. Në raportin e publikuar së fundmi nga dy

Kroatët po ndryshojnë rregulloret e trafikut, kjo gjithashtu ka të bëjë me shoferët tanë

Plani i ri Kombëtar i Sigurisë Rrugore parashikon heqjen e 10% të tolerancës për shpejtësi dhe uljen e vlerave kufitare të sasisë së lejuar të alkoolit në gjakun e shoferit, e cila tani arr

Tesla thyen rekord në shitje

Tesla bëri publike dërgesa rekord të shtunën brenda tremujorit janar – mars, duke goditur kështu vlerësimet e Wall Street-it. “Jemi të inkurajuar me pranimin që i është bërë modeli

Vetura diellore me një distancë prej 1,600 km – ajo nuk ka nevojë të rimbushet

Automjeti me tre rrota nga Aptera premton se kurrë nuk do të duhet të karikohet në jetën e përditshme. Makina diellore nga Aptera, i shpallur në vitin 2019 dhe i prezantuar si një prototip në

Info Tjera