Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/2013-gazoo-racing-grmn-sports-fr-concept-platinum.jpg

Toyota zbulon pasardhësin e GR-86Toyota ka zbuluar Coupe-n e ri të GR86, pasardhës i GT86, i cili pritet të dalë në shitje në Japoni në vjeshtën e këtij viti.

Ai u krijua në gjeneratën e dytë të Subaru BRZ, me të cilën ishte zhvilluar së bashku.

BRZ i ri, i cili u shfaq për herë të parë nëntorin e kaluar, nuk do vijë në Evropë.

Toyota pretendon se të dy modelet janë zhvilluar përmes një “rivaliteti miqësor” dhe të dy ofrojnë një “ndjesi të veçantë lëvizëse”.

Derisa gjenerata e parë GT86 dhe BRZ përdorën një motor 2.0 litërsh, versioni i ri përmban njësinë e benzinës me katër cilindra turbo të mbushur me 2.4 litra Subaru.

Fuqia e tij ofrohet deri në 7000rpm, me një mundësi të kthimi në 7400rpm.

Blerësit japonezë do kenë mundësinë e një zgjedhjeje të kutive të shpejtësisë manuale dhe automatike me gjashtë shpejtësi.

GR86 gjithashtu përmban sistemet e ndihmës për shoferin e Subarus.

Të fundit

Ducati prezanton modelin e ri të motoçikletës Diavel 1260 S Black and Steel

Ducati ka zgjeruar ofertën e saj sa i përket motoçikletave në linjën Diavel 1260, duke lansuar modelin e ri Diavel 1260 S Black and Steel. Bëhet fjalë për konceptin e motoçikletës së inspir

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

BMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50. Prodhuesi bavarez postoi

Nis testimi i Porsche elektrike

Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë. Makina elektrike ësh

Info Tjera