Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/buick-electra-concept-september-2020_100763168_l.jpg

Vetura e re elektrike nga General Motors (Foto)Makina duhet të jetë e pajisur me baterinë e re të prodhuesit Ultium dhe të ketë një distancë prej 660 kilometrash.

Për dekada, Buick Electra ishte figura luksoze e markës amerikane të makinave Buick, e cila i përket General Motors.

Tani GM po e sjell përsëri si një makinë elektrike.

Në Kinë, prodhuesi amerikan prezantoi konceptin e Buick Elektra të ri, raporton electrek.

Makina ka një hapje interesante të dyerve dhe thuhet se ishte e pajisur me bateri të reja Ultium.

Buick Electra duhet të jetë në gjendje të përshpejtojë nga 0 në 100 km / orë në 4.3 sekonda.

GM nuk dha ndonjë detaj të mëtejshëm.

Gjithashtu nuk dihet se kur do të jetë i disponueshëm një version i tillë i këtij automjeti. 

Të fundit

Golf 8 TGI me 130 kuaj fuqi

Grupi Volkswagen ka një numër të madh të modeleve të prodhuara, dhe tani ata kanë prezantuar veturën e tyre me makinë me gaz natyror dhe ata kanë huazuar teknologjinë nga Skoda Octavia G-Tec

Hummeri i parë elektrik, një veturë e fuqishme dhe pamje moderne

Një SUV pak i harruar me ‘rrënjë’ ushtarake është kthyer, por në një paketim krejt të ri. Kanë kaluar gati dhjetë vjet që nga ndërprerja e prodhimit të Hummer civil. Tani mund t’i k

GLE Coupé e re, dy botë mbi katër rrota

Madhështia e saj nuk është ajo që shikoni. Është ajo që ju prekni, provoni dhe përjetoni. Vështirë të ketë një model tjetër që unifikon kaq mjeshtërisht elegancën dhe teknologjinë m

Vetura më e shpejtë në botë, Tuatara rrëzon nga froni Bugatti Chironin

Vetura amerikane SSC ka konfirmuar se ka vënë rekord të ri botëror në ngasjen e një veture të prodhimit serik – bëhet fjalë për veturën Tuatara e cila arriti shpejtësinë maksimale prej

A jeni gati për ‘bubën’ elektrike?

Brezi i tretë i Volkswagen Beetle (Beetle e Re) do të jetë një version elektrik i Volkswagen ID.3, i gjatë 410 cm, e cila është një makinë elektrike dhe do të përshkojë deri në 550 km me

Renault sjellë Megane tej imagjinatës

Renault ka prezantuar në ngjarjen eWays, vizionin e modelit Megane. Ndryshe nga veturat tjera, Megane eVision tregon qartë se Renault nuk heq dorë as nga segmenti më ekskluziv ku konkurrenca ësht

Info Tjera