Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/rimac-c-two-concept-car-genf-2018-06.png

Vetura elektrike që tejkalon edhe shpejtësinë e Bugatti VeyronNjë veturë e dizajnuar së fundmi mund të arrijë shpejtësinë deri në 90 kilometra për orë, për më pak se dy sekonda.

Kjo po synon ta bëjë atë veturën më të shpejtë në botë.

Shpejtësia e veturës në mbi 400 kilometër për orë e kalon edhe atë të Bugatti Veyron, shkruan CNN.

Vetura C-Two do të jetë elektrike dhe do të prodhohet nga prodhuesi kroat Rimac Automobili ndërkohë që kompania ka bërë të ditur se është e gatshme për prodhimin e 150 njësive në fillim, me një çmim prej 2 milionë euro secila.

Mundësitë për të blerë hiperveturën janë të limituara por një prej vendeve ku mund ta porositësh atë paraprakisht është Dubai.

Të fundit

Shitet McLaren F1 për 15,000,000 dollarë (Video)

McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht në Shtetet e Bashkuara. Kjo makinë është një nga shtatë kopjet e para të makinës McLaren F1, por as kilometrazhi dh

McLaren prezanton makinën e epokës së re

McLaren ka prezantuar makinën e re hibride, që ka si objektiv të konkurrojë me Ferrari F8, Maserati MC20 apo Lamborgini Huracan. Me gjatësi 4,5 metra, gjerësi 2,1 metra dhe lartësi 1,1 metra, M

Legjenda Ferrari 250 GTO është përsëri në shitje

GTO Engineering është një kompani në Mbretërinë e Bashkuar që ka shpallur Project Moderna, i cili do të ndërtojë një interpretim modern të modelit legjendar Ferrari. Njoftimi i projektit u

Çfarë risish do na sjellë modeli Mercedes C (Video)

Në pothuajse katër dekada të klasës C, prodhuesi gjerman ka shitur 10.5 milionë nga këto automjete, kështu që nuk ka dyshim se është produkti më i rëndësishëm i kompanisë nga Stuttgart.

Golfi hibrid po shkon “flakë”, Volkswagen nuk po arrin të prodhojë sa është kërkesa

Fabrika më e madhe e Volkswagen në Wolfsburg, Gjermani, po lufton për të përmbushur kërkesat e klientëve për modelin Golf për shkak të mungesave të qelizave të baterisë për versionet hib

Mos u nisni me veturë nëse nuk i keni me vete këto 11 gjëra

Nëse dëshironi të udhëtoni të sigurt dhe të jeni plotësisht të përgatitur për të gjitha rrethanat e paparashikuara, ekziston një listë e gjërave që duhet të keni në makinë. Kjo kësh

Info Tjera