Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/vetura.jpg

Veturat që nuk do të prodhohen më në vitin 2021Vitin që kaloji, të cilin shumica e njerëzve duan ta harrojnë sa më shpejt të jetë e mundur, ka dëmtuar jashtëzakonisht shumë industrinë e makinave.

Disa morën një pasardhës, dhe disa u harruan në pjesët më të errëta të ekspozitave të makinave edhe para se të ndalonin së prodhuari.

Elektrifikimi bën të vetën, dhe po kështu edhe përhapja e crossover-eve dhe SUV-ve që kanë zënë të gjithë numrat e gatshëm për t’u veshur.

Tashmë në fillim të këtij viti, në janar, prodhimi i një modeli prestigjioz u ndërpre. Dhe para se ajo të fillonte.

Aston Martin Rapide i bukur duhej të niste një histori elektrike, por i gjithë projekti u anulua në fillim.

Rapide është zhdukur, dhe në një farë mënyre është zëvendësuar nga DBX.

Më shumë modele luksoze janë larguar nga skena.

Kështu që Bentley mbylli Mullsans të cilët nuk morën një pasardhës.

Edhe makina tjetër që vlen të përmendet edhe një herë është Alfa Romeo. 4C Spider hyn në histori, dhe së shpejti do të jetë Giulietta.

Po ashtu amerikanët po humbin edhe BMW M8, por edhe Jaguar XE.

Të fundit

Ducati prezanton modelin e ri të motoçikletës Diavel 1260 S Black and Steel

Ducati ka zgjeruar ofertën e saj sa i përket motoçikletave në linjën Diavel 1260, duke lansuar modelin e ri Diavel 1260 S Black and Steel. Bëhet fjalë për konceptin e motoçikletës së inspir

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

BMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50. Prodhuesi bavarez postoi

Nis testimi i Porsche elektrike

Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë. Makina elektrike ësh

Info Tjera