Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/747936.jpg

Shpejtësi e tmerrshme e Audi RS Q8, ja si e kalon një Toyota Supra (Video)Një video, e postuar nga Auto Bild, tregon se si arrin ta tejkalojë një Toyota Supra, me një shpejtësi marramendëse.

Toyota Supra me motor 2.0-litërsh prodhon 255 kuaj fuqi, gjersa kapë shpejtësinë prej 0 në 100 km në orë për vetëm pesë sekonda, shkruan CarBuzz, transmeton lajmi.net.

Megjithatë, përformancat e modelit në fjalë zbehen karshi SUV-it të Audi-së, RS Q8, e cila ka një motor 4.8-litërsh me turbo binjakë, të modelit V8, si dhe prodhon 591 kuaj-fuqi.

Audi RS Q8 arrin të kapë shpejtësinë 0-100 km në orë për vetëm 3.7 sekonda, përkatësisht 1.3 sekonda më shpejt sesa Toyota Supra.

Në radhë të parë, kjo nuk mund të konsiderohet garë, marrë parasysh superioritetin në shpejtësi dhe përformancë të serisë Q8 të firmës gjermane për prodhimin e makinave.

Videon e “garimit” mund ta ndiqni më poshtë.

Të fundit

Kjo është makina më e gjatë në botë

Ideja e makinave të gjata vjen nga Amerika, teksa ky lloj koncepti i veturave përkon edhe me shijet e shofërëve nga shtetet e tjera. Kamionët e mëdhenj janë një markë tregtare amerikane , por

Porsche 911 Turbo-S, në garë me McLaren 600LT – kush fiton? (Video)

Një garë shpejtësie ndërmjet dy makinave të fuqishme. Porsche 911 Turbo S është një nga makinat e reja më mbresëlënëse në shitje sot. Mundësuar nga një motor 3.8, kjo makinë zhvillon 6

Sa kushton Mercedes S-Class i ri

Në fillim të shtatorit, Mercedes prezantoi gjeneratën e re të klasit S, dhe tani dihen edhe çmimet e kësaj veture në tregun gjerman. Ata që mund të përballojnë kënaqësinë e posedimit të

Nissan zbulon modelin e ri Z Proto

Tifozët e makinave sportive mund të jenë më të kënaqur tashmë.  Modeli i ri pak a shumë ka marrë disa detaje nga paraardhësi i tij. Z Proto i ri është 4382 mm i gjatë, 1849 mm i gjerë d

Lamborghini prodhon biçikletën me çmim të kripur

Lamborghini është bashkuar me Cervelo Cycles edhe një herë, këtë herë për një biçikletë me edicion të kufizuar të quajtur Cervelo R5 Automobili Lamborghini Edition. Biçikleta ofrohe

Shikoni se çfarë ofron sedan më i fuqishëm në treg

Fuqi të madhe, performancë e shkëlqyer, dizajn i jashtëzakonshëm, por edhe me çmimin kjo makinë qëndron fort në tokë. Kanë kaluar katër vjet që kur Lucid Air u prezantua si një prototip,

Info Tjera