Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/ball.jpg

VW Arteon, një model familjar dhe sportiv (Foto)Gjiganti gjermani i veturave, Volksëagen e ka gati modelin e ri Arteon R.

Arteon R që pritet të jetë në dispozicion të klientëve në vitin 2021 vjen në versionin sedan sportiv dhe më një performancë të lartë.

Versioni R i këtij modeli po konsiderohet me performancën më të mirë të mundshme.

Ai do të vjen me një motor të fuqishëm turbo dhe me pamje të jashtme dhe të brendshme të zbukuruar.

VW i rezistoi idesë që modelit Arteon ta sjell me formatin V6, me katër cilindra, me 2.0 litra turbo dhe me 316 kuaj fuqi.

Esencialisht motori është i njëjtë me modelet tjera të kësaj kompanie: Seat, Shkoda dhe modelet tjera të gamës së VW.

Volkswagen Arteon R gjithashtu vjen me rrota unike 20 inç, sistem frenimi më të mëdha, një sistem shkarkimi me performancë më të mirë.

Arteon R është gjithashtu i pajisur me parakolpë të rindërtuar para dhe mbrapa, dhe disa kuti trupi të butë për të kompletuar zhurmën e shpejtë.

Është gjithashtu 20 milimetra se një model Arteon standard.

Ndërkohë, brendësia e këtij modeli është e mbushur me zbukurim të vërtetë me fibra karboni, pastaj me timon të ri.

Të fundit

Historiku biçikletave në Shqipëri

Tradita biçikletave në Shqipëri është e hershme dhe ka një historik të saj. Turi biçikletave i Shqipërisë është zhvilluar për herë të parë në shtatorin e vitit 1925 me një gjatësi p

“Harley Davidson”, pasioni që nuk njeh moshë

Harley-davidson lindi rastësisht në vitin 1902 kur dy të rinj nga Milwakee, William Harley dhe Arthur Davidson ndërtuan një prototip të një biçiklete të motorizuar. Harley i parë u ndërtua

Oferta bombastike nga Auto Mita

Auto Mita ka vendosur të ju befasoj sërish. ZERO ZERO quhet oferta më e mirë ndonjëherë!. Me 0% interes ju mund të bëheni me një kërr veturë të re. Mjafton të sillni veturën e vjetë dhe

Lamborghini prezanton ‘bishën’ mbi ujë (Foto)

Gjiganti botëror i veturave të shpejta Lamborghini, ka prezantuar modelin më të ri të jahtit. Tecnomar Lamborghini 63 pritet të ju ofroj kënaqësi të papërshkrueshme gjatë lundërimit mbi uj

Njihuni me limuzinën unike të diktatorit shqiptar (Video)

Emisioni “Opinion” i është dedikuar makinave retro në Shqipëri. Limuzina e diktatorit Enver Hoxha është padyshim makina retro më e famshme dhe më me vlerë. Diktatori Hoxha e përdori atë

Mitsubishi Space Star, veturë me të gjitha pajisjet

Mercom Company SHPK përmes kompanisë së saj Mitsubishi Motors Kosova ka sjellë në vendin tonë modelin më të ri të Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC Invite. Ky model vjen me një çmim prej 11.4

Info Tjera