Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/VW-Golf-Mk8-UK-Sale.jpg

VW vazhdon të insistojë në prodhime të veturave elektrikeMarka e njohur e automobilave, Volkswagen ka në plan të dyfishojë prodhimin e veturave tërësisht elektrike në Evropë deri në vitin 2030, në një përpjekje për të përshpejtuar zhvendosjen drejt makinave me bateri.

Veturat tërësisht elektrike pritet të marrin më shumë se 70 për qind të shitjeve të gjigantit gjerman deri më 2030, krahasuar me një objektiv të mëparshëm prej 35 për qind, ka thënë VW të premten ndërsa zbuloi strategjinë e saj të quajtur “Përshpejtimi”, raporton Autonews.

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në Kinë, marka VW po synon një pjesë të tregut prej mbi 50 për qind për veturat tërësisht deri në vitin 2030, duke paralajmëruar rivalët për planin e zotërimit të tregut global.

Volkswagen është duke punuar për të lansuar një veturë të re unike dhe tërësisht elektrike këtë vit e quajtur si ID4, që shënjestron tregun në SHBA dhe Kinë.

 

Të fundit

Ducati prezanton modelin e ri të motoçikletës Diavel 1260 S Black and Steel

Ducati ka zgjeruar ofertën e saj sa i përket motoçikletave në linjën Diavel 1260, duke lansuar modelin e ri Diavel 1260 S Black and Steel. Bëhet fjalë për konceptin e motoçikletës së inspir

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

BMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50. Prodhuesi bavarez postoi

Nis testimi i Porsche elektrike

Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë. Makina elektrike ësh

Info Tjera