Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/2022-bmw-i4-1-780x439-1.jpg

Zbulohet BMW i4 2022 me 523 kuaj fuqi dhe 500 kilometra diapazonPrezantimi i kësaj veture tre muaj më herët sesa ishte planifikuar fillimisht, dhe tashmë ajo është e gatshëm për prodhim. Rreth një vit pas konceptit të emrit, makina e re elektrike bashkohet me SUV iX3 dhe iX.

Duket gati e njëjtë me Concept i4, i cili pritet të merret në konsideratë se ishte më shumë një prototip gati i prodhimit sesa një veturë me detaje të ekzagjeruara të dizajnit siç kanë shumica e makinave konceptuale.

Mund të thuash që është shumë e lidhur me brezin e ardhshëm Gran Coupe të Serisë 4 pasi të dy janë shumë të ngjashëm nga jashtë.

Dyert e pasme të ndryshuara nuk janë ndryshimet e vetme që ka kaluar profili anësor krahasuar me Serinë 4 Coupe pasi i4 gjithashtu ka doreza të ridizenjuara që mbeten të barabarta me dyert për një rrjedhë më të mirë të ajrit.

Thekse blu dhe rrotat aero e ndajnë i4 nga Seria 4 e ardhshme GC, ashtu si edhe parakolpët e ridizenjuar.

BMW po mban shumicën e specifikimeve teknike një mister, vetëm duke thënë se i4 do të ofrojë deri në 523 kuaj fuqi (390 kilovat), me sa duket për modelin M Performance të konfirmuar me një shpejtësi prej 62 mph (100 km / h) në rreth katër sekonda.

Ne gjithashtu e dimë që do të ketë lëng të mjaftueshëm të baterisë për 367 milje (590 kilometra) për WLTP dhe deri në 300 milje (483 kilometra) për EPA.

 

 

Të fundit

Ford Mustang është vetura sportive më e shitur më 2020

Për dy ditë, më 17 prill, Ford Mustang do të shënojë 57-vjetorin e themelimit dhe si dhuratë për kompaninë, është lajmi se kjo veturë sërish ishte më e shitura në botë sa u përket aty

Citroen prezantoi C5 X – Kombinim i sedanit, SUV-it dhe kamionçinës

Citroën paraqet C5 X, një përfaqësues i ridizajnuar i segmentit të kryqëzorëve rrugorë me një pamje autentike, i cili është një kombinim i sedan dhe kamionçinë, ose një zgjidhje inovati

Ford fillon prodhimin e modelit të ri të veturës më të shitur në SHBA

Ford-i ka nisur prodhimin e versionit të fundit të modelit F-150, që është vetura më e kërkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ky lloj i veturës është më i shituri në SHBA në 43 vi

Gjigantët gjermanë fillojnë vitin me shitje rekord në të gjithë botën

Një vit pas periudhës më të errët të prodhuesve të veturave gjermane në disa dekada, biznesi i shitjeve pothuajse s’ka qenë asnjëherë më mirë. Në raportin e publikuar së fundmi nga dy

Kroatët po ndryshojnë rregulloret e trafikut, kjo gjithashtu ka të bëjë me shoferët tanë

Plani i ri Kombëtar i Sigurisë Rrugore parashikon heqjen e 10% të tolerancës për shpejtësi dhe uljen e vlerave kufitare të sasisë së lejuar të alkoolit në gjakun e shoferit, e cila tani arr

Toyota zbulon pasardhësin e GR-86

Toyota ka zbuluar Coupe-n e ri të GR86, pasardhës i GT86, i cili pritet të dalë në shitje në Japoni në vjeshtën e këtij viti. Ai u krijua në gjeneratën e dytë të Subaru BRZ, me të cilën

Info Tjera