Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/mercedes-benz-s-class-rear-780x439-1.jpg

Zbulohet Mercedes S-Class 2021 (Foto)Mercedes-Benz S-Class 2021 më në fund është këtu. Pas një fushate shteruese që përfshinte dhjetëra video dhe foto të kësaj makina mahnitëse, dhe disa detaje tjera, kompania më në fund ka tërhequr mbulesën e sedanit të saj të fundit luksoz me madhësi të plotë. Dhe ka shumë për tu pëlqyer.

Disa nga veçoritë më të rëndësishme të reja përfshijnë dy opsione të motorit të hibridizuar, një ekran i madh me touchscreen dhe teknologji më aktive të sigurisë se kurrë më parë.

Ndryshime të vogla të jashtme sjellin Mercedes-Benz S-Class në epokën moderne. Pjesa e përparme është pak më e gjatë, dritat janë më të mprehta dhe për herë të parë në tre breza, S-Class i ka dritat e pasme në mënyrë.

Dorezat e derës tani janë plotësisht të inkuadruara brenda makinës që ndihmojnë në përmirësimin e rrjedhës së ajrit. S-Class është një nga makinat më aerodinamike në botë.

Sa i përket madhësisë, S-Class i ri është më i gjatë se paraardhësi i tij deri në 1.3 inç, më i gjerë deri në 2.0 inç.

Natyrisht, ekrani i ri me prekje 12.8 inç i Benz është ajo që tërheq menjëherë vëmendjen. Ekzistojnë gjithashtu 30 altoparlantë dhe tetë rezonatorë në dispozicion të sistemit të zërit. I ri është edhe timoni, në këtë model.

Një nga veçoritë më të mëdha të kabinës është tipari i ri i ndriçimit të ambientit, i cili ka një LED brenda një fije optike çdo 0.6 inç.

Ekzistojnë gjithashtu tre ekrane opsionale të disponueshme në pjesën e pasme: dy shfaqje argëtuese 11.6-inç të montuara në pjesën e pasme të sediljeve dhe një tabletë i tretë i lëvizshëm 7.0 inç në konsolën qendrore. Si shoferi ashtu edhe pasagjerët e pasmë mund të kenë akses në profilet personale në ekranin qendror dhe në ekranet e sediljeve të pasme përmes komandës zanore.

Siç mund ta prisni, S-Class i ri vjen me pothuajse çdo tipar sigurie që ofron Mercedes-Benz aktualisht. Lista përfshin frenimin automatik të emergjencës, kontrollin e lundrimit adaptiv me ndalim dhe lëvizje, ndihmë aktive të drejtimit, ndihmë për mbajtjen e korsisë, ndihmë për ndërrimin e korsisë, njohjen e shenjës së trafikut.

Fatkeqësisht, nuk e dimë sa do të kushtojë ende Mercedes-Benz S-Class 2021. Ne presim një rritje të lehtë të çmimit krahasuar me modelin e mëparshëm, i cili fillon me 94,250 dollarë.

Të fundit

BMW me super veturë (Video)

BMW iu ka mundësuar pasionantëve të firmës ta shohin modelin e ri i4 M elektrik, përmes publikimit të fotografive të para të makinës. Sipas CarBuzz, pas një bisede me Markus Flasch, mediumi

Kjo është makina më e gjatë në botë

Ideja e makinave të gjata vjen nga Amerika, teksa ky lloj koncepti i veturave përkon edhe me shijet e shofërëve nga shtetet e tjera. Kamionët e mëdhenj janë një markë tregtare amerikane , por

Porsche 911 Turbo-S, në garë me McLaren 600LT – kush fiton? (Video)

Një garë shpejtësie ndërmjet dy makinave të fuqishme. Porsche 911 Turbo S është një nga makinat e reja më mbresëlënëse në shitje sot. Mundësuar nga një motor 3.8, kjo makinë zhvillon 6

Sa kushton Mercedes S-Class i ri

Në fillim të shtatorit, Mercedes prezantoi gjeneratën e re të klasit S, dhe tani dihen edhe çmimet e kësaj veture në tregun gjerman. Ata që mund të përballojnë kënaqësinë e posedimit të

Nissan zbulon modelin e ri Z Proto

Tifozët e makinave sportive mund të jenë më të kënaqur tashmë.  Modeli i ri pak a shumë ka marrë disa detaje nga paraardhësi i tij. Z Proto i ri është 4382 mm i gjatë, 1849 mm i gjerë d

Lamborghini prodhon biçikletën me çmim të kripur

Lamborghini është bashkuar me Cervelo Cycles edhe një herë, këtë herë për një biçikletë me edicion të kufizuar të quajtur Cervelo R5 Automobili Lamborghini Edition. Biçikleta ofrohe

Info Tjera