Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/773x435_cmsv2_60acd84f-b3c4-5669-8d2b-2b8841001c37-5623218-780x439-1.jpg

Zvicra arreston 12 persona që vozisnin automobilat me një shpejtësi rreth 300 km/orëPolicia zvicerane ka arrestuar 12 persona për gara të paligjshme rreth Cyrihut me shpejtësi prej afro 300 km/h.

Grupi është akuzuar për shkelje të ndryshme të shpejtësisë rreth qytetit më të madh të Zvicrës me “vetura të fuqishme, pjesërisht të akorduara”.

Prokurorët thonë se disa automjete u regjistruan se udhëtonin deri në 287 km/orë në autostrada dhe pothuajse 200 km/orë jashtë zonave të ndërtuara.

Policia gjithashtu tha se të dyshuarit mbajtën “gara të ndryshme ilegale në rrugë publike”, transmeton Telegrafi.

Autostradat e Zvicrës kanë një kufi shpejtësie prej 120 km/orë, ndërsa veturat janë gjithashtu të kufizuara në shpejtësi prej 80 km/h jashtë zonave të ndërtuara dhe 50 km/orë brenda zonave të ndërtuara, raporton euronews.British drivers freed after three months in Swiss jail - BBC News

Njëmbëdhjetë burra dhe një grua, të gjithë të moshës midis 24 dhe 40, u arrestuan si pjesë e operacionit, duke përfshirë shtetas nga Zvicra, Italia, Republika e Maqedonisë së Veriut, Serbia dhe Bosnja dhe Hercegovina.

Arrestimet pasuan një hetim të gjatë nga Policia Kantonale e Cyrihut dhe Zyra e Prokurorit Publik të Cyrihut.

Prokurorët gjithashtu kanë kërkuar që katër nga të dyshuarit e arrestuar të mbahen në paraburgim. Sipas ligjit zviceran, të dyshuarit supozohet se janë të pafajshëm në pritje të procedurave gjyqësore dhe deri në arritjen e një dënimi përfundimtar.

Të fundit

Ducati prezanton modelin e ri të motoçikletës Diavel 1260 S Black and Steel

Ducati ka zgjeruar ofertën e saj sa i përket motoçikletave në linjën Diavel 1260, duke lansuar modelin e ri Diavel 1260 S Black and Steel. Bëhet fjalë për konceptin e motoçikletës së inspir

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

BMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50. Prodhuesi bavarez postoi

Nis testimi i Porsche elektrike

Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë. Makina elektrike ësh

Info Tjera