Mbrapa

Lamborghini Urus (Foto)

Publikuar: 04.12.2017

Lamborghini Urus është shpalosur pak para debutimit zyrtar.

Ky është modeli i parë SUV i Lamborghinit që do të kushtojë rreth 180 mijë euro.

Sipas Lambos, Urusi është “fuqi, performancë dhe dinamikë”, ndërsa kombinon edhe “dizajn, luks dhe ngasje të lehtë”.

Urusi ka motor 4.0-litërsh twin-turbo V8 me 641 kuajfuqi. Ai vjen me sistemin që tërheqë me të gjitha rrotat.

Përshpejtimin prej 0 në 100 kilometra për orë ky model e arrin për 3.6 sekonda.

Vetura ka marsh automatik me tetë shpejtësi.
 

/MediaPress