Mbrapa

Dell prezanton laptopin e ri me chip hibrid

Publikuar: 11.01.2018

“XPS15” nga Dell ështe një nga laptopët e parë i cili do të përdorur chipin hibrid Kaby Lake G nga AMD dhe Intel.

Ky është një procesor quad-core me njësi grafike Vega nga AMD, e cila duhet të rrisë shpejtësinë.

Ajo gjithashtu ka katër porte USB-C dhe një ekran 15.6-inç 4K.

Ekrani rrotullohet 360 gradë, pra kthehet edhe në pjesën e prapme të pajisjes.

Laptopi do të peshojë 1,95 kg dhe të jetë 16 mm e hollë.

Një lexues i kartave SD dhe një fole mikrofon me kufje me një lidhje jack 3.5 mm si dhe një ekran me pesë faza LED janë instaluar gjithashtu për të lexuar nivelin e ngarkimit të baterisë.

Sipas Dell, XPS 15 do të shfaqet në SHBA në pranverën e vitit 2018 dhe do të kushtojë së paku $ 1,300.

 

/MediaPress