Mbrapa

Në Gjenevë vjen modeli Mercedes-AMG G63 2019 sjell 577kf (Foto)

Publikuar: 13.02.2018

Në Geneva Motor Show 2018 Mercedes do të prezantoj Mercedes-AMG G63 2019.

Ky model vjen me motor 4.0-liter biturbo V8 i cili prodhon 577kf dhe 850Nm torkë.

Kjo fuqi shpërndahet tek të gjitha rrotat përmes sistemit 4Matic i cili përdorë transmisionin automatik me 9 shpejtësi dhe friksion të dyfishtë.

Brenda do të jetë i pajisur me ekran digjital të cilët do të mund të përdoren për instrumentet bazike, navigacion dhe infotainment.
 

/MediaPress