Të fundit

Porsche zbulon disa karakteristika të veturës së re

Makina e re elektrike nga Porsche është planifikuar të dalë në treg në vitin 2021. Porsche po përgatitet për lëshimin e veturës Porsche Taycan të ri, e cila do të dalë në treg në vitin

Veturat më të “frikshme”, të destinuara për terren malor

Këto vetura do t’i tmerrojnë e ngazëllejnë adhuruesit e makinave të destinuara për terren malor. Modelet në fjalë janë jashtëzakonisht të shpejta dhe të shkathëta, inxhinierët e të ci

Lista e shteteve që prodhojnë më së shumti vetura

Sipas të dhënave të Organizatës Ndërkombëtare të Prodhuesve të Veturave, renditja e shteteve që kanë prodhuar më së shumti vetura në botë ka ndryshuar drastikisht, transmeton lajmi.net.

Volkswagen ID.3 (Foto)

Gjiganti gjerman i prodhimit të veturave Volkswagen ka nxjerrë në shitje veturën e parë elektrike të serisë ID. Modeli është i atij dizajni që të përshtatet për të gjitha kategoritë, de

Audi RS7 me 962 kuaj fuqi (Foto)

Black Box-Richter në bashkëpunim me Nebulus dhe HGP Turbo Retrofitting dhe 811 Design prezantuan Audi RS7 të modifikuar duke përmirësuar ndjeshëm performancën e këtij modeli tashmë jashtëzak

Vetura e re e McLaren GT në një nivel tërësisht të ri (Foto)

McLaren ka një rekord të mrekullueshëm të prodhimit të disa prej makinave më të mira në planet. Makinat si 600LT dhe 720S, të cilat dikur e quanim makina më e mirë që do të drej

Info Tjera