Të fundit

Fortnite, 100 milionë dollarë në 3 muaj

21/06/2018

Fortnite: Battle Royale, video-loja falas që ka “pushtuar” botën, po grumbullon sasi të mëdha parash. Vetëm në 3 muajt e fundit kjo lojë ka fituar 100 milionë dollarë në iOS me shitje br

Zbulohet modeli i ri i Passat (Foto)

21/06/2018

Nuk është me sekret, se Passat po ka kërkesa të vogla në treg, andaj është pauzuar përkohësisht prodhimin e tij. Në mënyrë që të ketë sërish kërkesë për të, është integruar me ve

Mësohet data e lansimit të dy produkteve të reja të Xiaomi

20/06/2018

Xiaomi ka konfirmuar se Redmi 6 Pro dhe Mi Pad 4 do të paraqiten zyrtarisht javën e ardhshme. Kompania kineze njoftoi kohët e fundit dy modele nga linja Redmi – Redmi 6 dhe Redmi 6A do të da

Renault investon 1 miliard euro në veturat elektrike

20/06/2018

Gjiganti francez i makinave do të investojë në katër fabrikat e saj të brendshme. Renault së bashku me Nissan deri më tani ka punuar në teknologjinë për makina elektrike, dhe dy produktet m

Instagram me një veçori të re

20/06/2018

Instagram ka lansuar një veçori të re të cilën e kishte lajmëruar më herët. Me këtë veçori, Instagram do të sfidoi seriozisht Youtuben. Shpërndarja e re e videove do të quhet “IGTV”

WhatsApp nuk do funksionojë më për këta celularë

19/06/2018

WhatsApp ka njoftuar se aplikacioni nuk do të funksionojë më në disa lloje të celularëve iPhone dhe Android. Shërbimi i njohur i mesazheve që ka 1.5 miliardë përdorues në gjithë botën do

Info Tjera