Të fundit

Adoleshentët po largohen nga Instagram dhe WhatsApp

23/03/2018

Pothuajse të gjitha platformat e mediave sociale në Austri kanë humbur përdoruesit e adoleshentëve – përveç Facebook, që po rritet paksa. WhatsApp , Youtube dhe Instagram janë ende rrjetet

Themeluesi i WhatsApp: Ka ardhur koha të fshini Facebook-un!

21/03/2018

Një ndër themeluesit e WhatsApp ka deklaruar se është koha për të fshirë Facebook-un. Paralajmërimi i Brian Acton vjen pasi skandali në rritje rreth përdorimit të të dhënave të Facebook

BE financon internet pa pagesë në të gjithë Evropën

20/03/2018

Bashkimi Europian ka nisur sot zbatimin e një projekti prej 120 milionë eurosh për financimin e internetit pa pagesë përmes pajisjeve Wi-fi Hotspot, në të gjithë kontinentin në vende si bibli

Facebook në krizë pas skandalit me të dhënat personale

20/03/2018

Skandali i të dhënave po i kushton shtrenjtë Facebook-ut. Gjiganti i rrjeteve sociale, i themeluar nga Mark Zuckerberg, ka pësuar humbje të mëdha në bursë me një rënie prej gati 7%, që fshi

Samsung dhe Disney krijojnë emojit magjike për Galaxy S9 e S9+ (Foto)

19/03/2018

Samsung Electronics Co., Ltd. dhe Disney po sjellin në jetë personazhet aq shumë të dashura të Disney si Emoji AR për Galaxy S9 dhe Galaxy S9+. Duke filluar që sot, përdoruesit e Galaxy S9 dhe

Sony’s Xperia Touch, ekrani mund të jetë kudo (Video)

19/03/2018

Sony’s Xperia Touch është një pajisje që kushton 1500 euro, por një copë teknologjie e mrekullueshme për shtëpinë tuaj. Funksionon pak a shumë si një smartphone, dhe ka një projektor, i

Info Tjera