Të fundit

I jepet dritë e gjelbër vazhdimit të punimeve në rrugën Prishtinë-Pejë

07/03/2018

Komisioni parlamentar për Buxhet dhe Financa sot ka shqyrtuar projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes për Hua ndërmjet Kosovës, BERZH për projektin e autostradës Kijevë -Zahaq. Ministri

Bechtel & Enka ndërton Autostradën e Paqes?

05/03/2018

Zv/kryeministrja e Serbisë dhe ministrja e transportit, Zorana Mihajloviq sot është takuar me ambasadorin e Amerikës në Serbi, Kyle Scott. Në takim morën pjesë edhe një delegacion i koncorsiu

Interesim i madh për minierat e Kosovës në Kanada

04/03/2018

Një delegacion i qeverisë së Kosovës i kryesuar ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi, po qëndron në një vizitë në Toronto të Kanadasë për të prezantuar resurset

Lekaj premton mbështetje për Suharekën dhe Rahovecin

02/03/2018

Ministri i Infrastrukturës, vizitoi sot komunën e Suharekës dhe atë të Rahovecit. I shoqëruar nga bashkëpunëtorët e tij, ministri Lekaj u takua me kryetarët e këtyre komunave, ku diskutuan

178,1 milionë euro investime të huaja në Maqedoni në tre muajt e fundit të 2017

01/03/2018

Në tremujorin e fundit të vitit 2017 në Maqedoni kanë hyrë 178,1 milionë euro investime të huaja direkte për dalim nga tremujori i dytë dhe i tretë kur është regjistruar rënie prej 60,5

Ahmeti me lajme të mira nga Londra

26/02/2018

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se është dakorduar me ekipin e Infrastrukturës komunale të BERZH për të negociuar financimin e Unazës së qytetit të Pri

Info Tjera