Të fundit

Gjermania e vendos Kosovën në listën e vendeve me rrezik të lartë

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar në një njoftim në Facebook ka shkruar se qeveria gjermane nga e premtja ka shtuar 25 vende në listë. Udhëtarët nga këto vende, përfshirë Kosovën, do

Ambasada e Kosovës në Gjermani jep detaje për masat e reja

Ambasada e Kosovës në Gjermani ka bërë të ditur se Kancelarja Merkel dhe kryeministrat e rajoneve në mbledhjen e mbajtur dje, kanë vendosur t’i vazhdojnë masat anti-Covid që kanë qenë në

Në prag të inaugurimit, shqiptaro-amerikanët flasin për të ardhmen

Presidenti amerikan Donald Trump pritet ta lërë Shtëpinë e Bardhë më 20 janar, ditën e inaugurimit të Presidentit ri Joe Biden. Ai largohet ndërkohë që ndaj tij është ndërmarrë një pro

Shqiptari bëhet baba i katërnjakëve në Gjermani: Ndodh një herë në 100 vjet

Katërnjak kanë lindur në Klinikën e Gjinekologjisë në spitalin e Augsburgut, gjë që ndodh një herë në 100 vjet mesatarisht pa terapi të fertilitetit. Së pari erdhi Leoni pastaj Luis, vazh

Shqiptarja doktoron në Universitetin e Cyrihut

Shqiptarja Donika Sejdiu ka arritur të pranohet doktorante në Universitetin e Zyrihut në degën e Bio-Mjekësisë. Në mesin e 43 kandidatëve shqiptarja Sejdiu arriti të bind komisionin se ajo is

Ardhja e mërgimtarëve, një burim i rëndësishëm i financimit për Kosovën

Ardhja e mërgimtarëve në Kosovës është një burim shumë i rëndësishëm i financimit për vendin, është shprehur guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, përcjell albinfo

Info Tjera