Të fundit

Hadisi dhe Festimi, gjurmëve të vëllezërve Seferi

15/04/2018

Me boks kanë filluar të merren 9 vite më parë dhe ushtrojnë tek klubi i Nuri Seferit në Burgdorf. Hadisi 18 vjeçar deri tani ka 15 ndeshje, kurse Festimi 15-vjeçar ka 14 ndeshje, kryesisht nga

Britaniku në vend të gruas, ia lë milionat shqiptarit

12/04/2018

Milioneri britanik, Wynford Hodge vdiq në moshën 94-vjeçare, por pasurinë e tij prej 1.5 milionë funtesh nuk ia ka lënë gruas së tij, por çiftit që ishte përkujdesur për të, shkruan “Da

Agim Emini thyen rekordin zviceran në qitje, por rekordi i tij nuk njihet

11/04/2018

Agim Emini dhe Bruno Heimberg janë stërvitur sëbashku në Thun. Të dy janë jashtëzakonisht të saktë, edhe pse nuk shohin asgjë. Pas çdo qitjeje, mbikëqyrësit e tyre Urs Wenger dhe Fritz He

Familja shqiptare kërcënohet të dëbohet, reagon princesha gjermane

11/04/2018

Familja shqiptare Muhaxheri nga Kosova, e cila përbëhet nga Blerimi, bashkëshortja e tij dhe fëmijët Anita (16), Alberti (15) dhe Fatjoni (12), është e integruar mirë në Leutkirch të Gjerman

Kosovari shkakton aksident me dëm prej 80 mijë frangash

10/04/2018

Në Unterentfelden të kantonin Aargau ka ndodhur një aksident ditën e sotme, e martë. Një 28 vjeçar nga Kosova ishte duke udhëtuar me veturën e tij Polo GTI, kur humbi kontrollin në një nga

Afaristë shqiptar nga Skandinavia, informohen për kushtet për investime në Kosovë (Foto)

09/04/2018

Ambasada e Kosovës në Stokholm, nën patronatin e të ngarkuarit me punë Ambasador, Sedat Burrniku, në bashkëpunim me Rrjetin e Bizneseve në Suedi, me kryetar Halim Hoti dhe nënkryetar, Milaim

Info Tjera