Të fundit

BE i jep dritën e gjelbër remdesivirit, ilaçit që do të luftojë Covid-in

Zyrtarët në Bruksel kanë aprovuar remdesivirin, si ilaç për të trajtuar disa raste të rënda të të sëmurëve me Covid-19. “Ne s’kemi lënë gur pa lëvizur në përpjekjet tona për të

Oriz me fasule, pjata që ju mbush me kalori

Orizi me fasule konsiderohet një nga pjatat më të preferuara dhe më të ngrohta për çdo familje shqiptare. Aroma e këtij gatimi dhe shija e tij ngroh zemrat dhe bashkon familjen në tryezë. Ko

Sekretet e fitnesit të Nicole Scherzinger zbulohen (Video)

Nicole Scherzinger është një zonjë me fat – i dashuri Thom Evans e ia ka bërë një befasi, janë duke kaluar një kohë së bashku në Portugali për të festuar 42-vjetorin e lindjes

Dietat më efektive të të famshmëve për të humbur peshë

Shpesh keni nevojë për vullnet, për të filluar një dietë të re.   Të famshëm të ndryshëm kanë provuar dieta të ndryshme, por në këtë artikull do t’i gjeni ato më efektivet

Kanellë me mjaltë për organizëm të fortë dhe trup në formë

Kombinimi i mjaltit me kanellën është ideal për rënien në peshë. Kjo erëz e ëmbël dhe mjalti lehtësojnë djegien e yndyrnave, veçanërisht në zonën e belit. Dhjamosja e tij rrit rrezikun

Merrni ngjyrë shpejtë dhe pa djegie

Nëse pyesni veten se si është e mundur që të nxiheni shpejt dhe pa u djegur, duam të japim disa këshilla me të vërtetë të vlefshme. Mos harroni se lëkura ushqehet jo vetëm nga jashtë, po

Info Tjera

Titujt e kaluar