Të fundit

Supë kremoze me karota e xhenxhefil

Përbërësit për 4 persona: 600g karrota 1 qepë e kuqe 1 thelb hudhër e vogël 1 lugë e vogël qimnoni jo e mbushur plot 1/2 lugë e vogël shafran, jo e mbushur plot 1 copë e vogël xhenxhefil

Tiramisu me mollë

Mollët qërojini e pastaj pritini.Vendosini në një tenxhere bashkë me lëngun e limonit, sheqerin kafe dhe afro 35 ml ujë. Ziejini për afro 10 minuta duke i përzier vazhdimisht. Djathin mascarp

Gjyshi i gatimit bëhet një yll në YouTube (Video)

“Fulgencio, ju jeni bërë e bukur. Kështu po ju pagëzoj: Fulgencio.” Këto fjalë të Carlos Elizondo Frias i bën për recetën e tij të radhës. Me video të shkurtra gatimi si

Info Tjera

Titujt e kaluar