Të fundit

Komision hetimor për rastin e gylenistëve

18/06/2018

Drejtori i ri i AKI-së, Shpend Maxhuni ka raportuar për herë të parë pas marrjes së këtij posti, para komisionit për mbikëqyrjen e AKI-së. Pas takimit zëvendëskryetarja e parë e këtij ko

“Liberalizimi i vizave mund të ndodhë në muajt e parë të 2019-së”

18/06/2018

Juristi dhe ligjëruesi në Universitetin e Prishtinës, Vigan Qorrolli ka thënë se Kosova ende ka sfida serioze që kanë të bëjnë me korrupsionin, krimin e organizuar, modelin e paqëndrueshëm

Arrestohet deputeti grek pasi bëri thirrje për grushtshtet

18/06/2018

Deputeti grek i Agimit të Artë, Konstandinos Barbarusis u arrestua tri ditë pasi prokuroria greke urdhëroi ndjekje penale për të me akuzën për tradhti të lartë ndaj atdheut. Deputeti neonazi

Vjena kërkon sqarime nga Berlini, pas akuzave të tjera për spiunazh

17/06/2018

kzekutivi austriak i kërkoi Gjermanisë shpjegime pas pretendimeve të tjera kundër shërbimeve sekrete gjermane, të akuzuara, sipas informacioneve të shtypit, se kishin spiunuar një numër të m

Kosova e gatshme për sfidat që vijnë pas largimit të EULEX-it

17/06/2018

Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX) edhe zyrtarisht e ka përfunduar mandatin e vet më 14 qershor. E duke folur për këtë, shefja e këtij misioni, Alexandra Pa

DASH thirrje për të shmangur turizmin në Rusi

17/06/2018

Në ditën kur Departamenti Amerikan i Shtetit paralajmëronte qytetarët amerikanë të shmangin planet për turizëm në Rusi, sepse mund të bëhen objekt terrorizmi ose ngacmimesh, një taksi u p

Info Tjera