Të fundit

NATO në krah të Britanisë, kundër Rusisë

16/03/2018

Sekretari i Jashtëm britanik, Boris Johnson deklaroi se, me shumë gjasë urdhrin e helmimit të ish-agjentit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij Yulia Skripal, me agjentin nervor “Novichok” e

Rusia, “dhëmb për dhëmb” me Britaninë

15/03/2018

Rusia do të dëbojë “shumë shpejt” diplomatët britanikë, në kundërpërgjigje të masës së ndërmarrë nga Britania e Madhe një ditë më parë për dëbimin e 23 diplomatëve rusë. Mini

Merkel rizgjidhet kancelare

14/03/2018

Angela Merkel është rizgjedhur Kancelare e Gjermanisë këtë të mërkurë, duke zyrtarizuar kështu mandatin e katërt të saj në postin më të lartë të vendit. Mes 709 votave të deputetëve

Zbulohet bomba me 225 kg tritol, evakuohen mbi 23 mijë banorë

14/03/2018

Një bombë e Luftës së dytë Botërore me diametër 1 metër e 10 cm e me mbi 225 kg tritol është gjetur gjatë ditës së djeshme gjatë punimeve në një kantier ndërtimit në bregdetin italia

Ndërron jetë fizikani i famshëm Stephen Hawking

14/03/2018

Stephen Hawking, mendja e shkëlqyer e të cilit shkonte në kohë dhe në hapësirë edhe pse trupi i tij ishte paralizuar nga sëmundja, ka vdekur në moshën 76 vjeçare, tha një zëdhënës i fam

Zbulohen arsyet pse Trump largoi Rex Tillersonin nga stafi i ngushtë

13/03/2018

Kim Jong Un është bërë shkak për shkarkimin e sekretarin të Shtetit, Rex Tillerson. Ajo që paralajmëruan mediat që në nëntor të vitit të shkuar, ndodhi dhe një nga njerëzit më të “p

Info Tjera

Titujt e kaluar