Të fundit

Delawie i shqetësuar me ndërhyrjet e politikës në gjyqësor

22/06/2018

Ambasadori amerikan në Kosovë Greg Delawie ka shprehur shqetësimin e tij, lidhur me ndikimin politik të gjykatave në Kosovë. Këtë koment, ambasadori Delawie e ka bërë në kuadër të javës

Telekomi i Kosovës bëhet me kryeshef

22/06/2018

Bordi i Telekomit të Kosovës ka zgjedhur të enjten për kryeshef ekzekutiv të Telekomit të Kosovës, Gent Begollin. Zgjedhjen e Begollit në pozitën e kryeshefit ekzekutiv të Telekomit e ka kon

NZZ: Gjermania imponon zgjidhjen Kosovë -Serbi

22/06/2018

Takimi i së dielës midis Presidenti të Serbisë Aleksandër Vuçiq dhe atij të Kosovës, Hashim Thaçi, me ndërmjetësimin e Federika Mogerinit në Bruksel mund të jetë fillimi i fundit i konfl

Veseli: Marrëveshja me Serbinë nuk do të jetë kompromis i ri

21/06/2018

Marrëveshja përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk nënkupton asnjë kompromis që e paralizon shtetin e Kosovës dhe nuk nënkupton asnjë lloj ndarje, ka deklaruar kryetari i Kuvendit t

Arifi: Bisedimet Kosovë-Serbi në një fazë të vështirë

21/06/2018

Udhëheqësi i delegacionit të Kosovës për bisedimet teknike me Serbinë, Avni Arifi, thotë se bisedimet aktuale ndodhen në një fazë kritike për të ardhmen e vendit. Në një bisedë për Zë

Apostolova: Të tërhiqet vendimi për rritjen e pagave

21/06/2018

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Prishtinë, Nataliya Apostolova, në një deklaratë për media, tha se vendimi për rritjen e pagave të kabinetit qeveritar në Kosovë duhet të tërhiqet

Info Tjera