Të fundit

Ivanov nuk ndryshon qëndrim: Nuk e nënshkruaj Ligjin për Gjuhët

23/03/2018

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov mbetet në qëndrimin e njejtë reth Ligjit për gjuhët, se nuk do ta nënshkruaj dekretin për ligjin në fjalë. Ivanov njoftoi se nuk do t

Mediat në Greqi: Athina është befasuar nga propozimi i Maqedonisë

23/03/2018

Arritja në Aeroportin e Shkupit, pas 12 vitesh të një zyrtari grek në Maqedoni, të Ministrit të jashtëm grek, Nikos Kotzias, por edhe pozicionet e kundërta gjatë bisedimeve për emrin, janë

Intensifikohen negociatat Athinë-Shkup

21/03/2018

Negociatat Athinë-Shkup për zgjidhjen e çështjes së emrit vlerësohet se ndodhen në fazën e tyre më vendimtare. Të enjten, Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias do të mbërrijë në kryeqyt

Jep dorëheqje ministri i Drejtësisë në Maqedoni, shkak gjykimi i rastit Almiri

20/03/2018

Ministri shqiptar i Drejtësisë në qeverinë maqedonase, Bilen Saliji ka dhënë dorëheqjen dhe vendimin e ka argumentuar për shkaqe morale. Përmes një deklarate për mediat, Saliji thotë se sh

Mbi 22 mijë shqiptarë kërkuan azil në 2017-ën

20/03/2018

Të dhënat e reja të publikuara nga Eurostat tregojnë se gati 1% e popullsisë shqiptare kërkoi azil për herë të parë në vendet anëtare të BE-së gjatë vitit të kaluar, shifër kjo krahas

Zaev flet për rastin e Almirit

20/03/2018

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, duke komentuar rastin për Almirn e vogël ka thënë se atij i vjen mirë që opinion me shumë vëmendje është duke e ndjekur tërë procesin gjyqësor, ës

Info Tjera