Të fundit

Zemaj: Ata që nuk respektojnë masat do të kenë sanksione ligjore

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj është deklaruar lidhur me masat e reja për parandalimin e virusit Covid-19. Zemaj paralajmëron se mosrespektimi i rregullave do të ketë sanksione ligjore

152 raste të reja me COVID-19

Sërish ka pasur numër të lartë të rasteve të reja me koronavirus në Kosovë. Një ditë pas shifrës rekorde prej 178 rastesh, të dielën janë regjistruar 152 raste të reja me COVID-19, nga

Nga nesër kufizohet lëvizja nëpër qytetet ku ka me shumë raste me COVID-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka prezantuar sot masat e reja administrative me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të COVID-19. Ai ka thënë se qysh në mbledhjen e qeveri

Ministria e Arsimit del me këtë njoftim për maturantët

Ministri i Arsimit dhe Shkencës (MASh), Ramë Likaj ka thënë se kanë krijuar një grup punues për të përgatitur planin për vazhdimin e mënyrës së organizimit të mësimit në distancë. A i

Gjendje alarmante, 8 vdesin e 178 me Covid

Insituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se më 05 korrik 2020, janë shëruar 50 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 1.

Kosova uron SHBA-të për 4 korrikun

Drejtues të Institucioneve të Kosovës kanë uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës për ditën e pavarësisë, 4 korrikun. Presidenti, Hashim Thaçi, ka shkruar në Facebook se populli i Kosovës

Info Tjera

Titujt e kaluar