Të fundit

6 Gabimet shëndetësore që ju po i bëni çdo ditë

18/03/2018

Ju po shkatërroni shëndetin!. Kjo është thirrja që disa studiues të Universitetit të Virginia-s dhe disa vendeve të tjera kanë thënë pas disa kërkimeve për “problemet” shëndetësore

DW: Alarmi për lodrat e rrezikshme u ndez 2200 herë brenda një viti

17/03/2018

Për të mbrojtur konsumatorët Bashkimi Evropian ka krijuar një sistem paralajmërimi të shpejtë. Ky sistem po shfrytëzohet. Vetëm vitin e kaluar alarm paralajmërues për prodhime të rrezikshm

Studim: Buka dhe makaronat nuk duhet t’i mungojnë dietës

17/03/2018

Duhet ta pranojmë që gjëja e parë që bëjmë kur nisim një dietë, reduktojmë në mënyrë drastike apo heqim dorë nga buka dhe makaronat, sigurisht me shumë sforco dhe sakrificë. Por duhet

Nis paraqitja e rriqrave, ja rekomandimet për qytetarët

17/03/2018

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës thotë se po përcjell në mënyrë permanente situatën epidemiologjike me Ethet Hemorragjike Krime-Kongo në të gjitha vatrat e infeksioni

Vrapimi në distanca të gjata “redukton” vëllimin e trurit

17/03/2018

Studimet mbi ushtrimet afatshkurtër na tregojnë se të tilla stërvitjet ndikojnë në rritjen e neurogenesis (rritja e qelizave të trurit) dhe përmirësojnë performancën mendore. Megjithatë, D

Panettone

17/03/2018

Përbërësit: 125 ml qumësht (i ngrohtë) 2 lugë maja 2 kokrra vezë Gjalpë (të shkrirë) 300 gr miell (Manitoba Selezione Casillo) 125 gr miell i tipit 00(Selezione Casillo Tipo 00) 50 gr sheqer

Info Tjera