Të fundit

Njihuni me dietën nordike

24/05/2018

Dieta, për të cilën janë të famshme Greqia, Spanja dhe Italia, konsiderohet si më e shëndetshmja në botë. Por, edhe pse ushqimi i tij i pasur në fruta, perime, peshk dhe vaj ulliri vlerësoh

Dëshironi një trup të bukur? Dobësohuni me këto fruta e perime

04/05/2018

Ka disa ushqime që janë më të mira se disa të tjera, më të shëndetshme dhe më substanciale. Për shembull, qysh kur kemi qenë të vegjël na është mësuar se ngrënia e shumtë e ëmbëlsi

Koktej shtëpiak me të cilin do të humbni peshë

30/04/2018

Ky sezon i vitit, ndërrimi i stinëve të vitit, është kohë ideale për detoks. Madje ai i synuari, kur do të liroheni nga toksina, do të përmirësoni punën e zorrëve, por do të zhduken edhe

Studim: Buka dhe makaronat nuk duhet t’i mungojnë dietës

17/03/2018

Duhet ta pranojmë që gjëja e parë që bëjmë kur nisim një dietë, reduktojmë në mënyrë drastike apo heqim dorë nga buka dhe makaronat, sigurisht me shumë sforco dhe sakrificë. Por duhet

3 receta supe në 3 ditë për të pastruar organizmin dhe sheshuar barkun (Foto)

05/03/2018

Dimri do të iki më parë nga ç’mendoni!. Planet për të nisur dietën apo stërvitjen në mars, duhet t’i përshpejtoni, përndryshe do të ndodh njësoj si të gjitha vitet kur qershori ju gj

Me ndihmën e kësaj kafeje mund të humbni deri 40 kilogramë!

02/03/2018

Një filxhan kafe përmban nga 200 deri 500 kalori dhe nga 45 deri 65 për qind gram yndyra të pangopura. Shërben si zëvendësim për shujtë, dhe për tri orët e ardhshme nuk do ta ndieni urinë.

Info Tjera

Titujt e kaluar