Të fundit

Vlerat shëndetësore të Borzilokut

21/06/2018

Kjo erzë verore, me një shije dhe aromë tepër pikante dhe të veçantë, duket se ka vlera ashtu sikurse populli ka besuar gjithmonë. Borziloku është i pasur në flavanoide, substanca bimore t

Ushqimet perfekte për të djegur yndrynat

21/06/2018

Ata që luftojnë me mbipeshën dhe obezitetin janë të vetëdijshëm për rëndësinë e ushqimit në momentin e dobësimit. Është e vërtetë që duhet një ekuilibër mes ushqimit dhe stilit të

Çfarë tregon ngjyra e syve për shëndetin tuaj

21/06/2018

Siç i njohim të gjithë, sytë janë pasqyra e shpirtit, ato arrijnë që të tregojë ndjenjat tona, por jo të gjithë e dinë se ata mund të thonë shumë lidhur me gjendjen e shëndetit tonë.

Puna stresuese mund t’ju vërbojë

20/06/2018

Të jesh i stresuar shumë mund t’ju bëjë të humbni të pamurit thotë një studim i fundit. Megjithëse dihet se humbja e vizionit të tyre mund të nxjerrë në pah njerëzit, shkencëtarët ta

Disa mënyra praktike si të humbni peshë

20/06/2018

Merrni frymë thellë Frymëmarrja e thellë ul nivelin e kortizolit, një hormon i cili e rregullon peshën dhe stresin e fituar. Përveç kësaj, duke rritur sasinë e oksigjenit deri sa jeni duke m

Lëngu që ua ndalon fryrjen e barkut

20/06/2018

Fryrja e stomakut është ënjtje me dhimbje në zonën e barkut, e cila mund të shkaktohet kur hani diçka me të cilën nuk pajtohet trupi juaj. Metodat për trajtimin e këtij fenomeni fillojnë n

Info Tjera