Të fundit

Meta: Dy shqiponja që fluturuan në stadiumin e Kaliningrad

22/06/2018

Presidenti e quajti mbrëmje të jashtëzakonshme këtë të fitores së Zvicrës 2-1 me Serbinë. “Dy shqiponja që fluturuan në stadiumin e Kaliningrad” tha Meta në një intervistë direkte.

Thaçi përshëndet treshën: Kosova ju do

22/06/2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas fitores dramatike të Zvicrës kundër Serbisë, ku golashënues ishin Xhaka dhe Shaqiri. Përmes profilit të tij në Facebook, Thaçi ka uruar p

Mediat italiane: Kosova iu hakmorr Sebisë

22/06/2018

“Hakmarrja e Kosovës”. Kështu e kanë quajtur mediat italiane fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë. Golat e shënuar nga Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, të dy shqiptarë nga Kosova ka bë

Dy “shqiponja” përmbysin Serbinë

22/06/2018

Kosova 2 – Serbia 1. E thënë ndryshe: mbyllet 2-1 sfida e vlefshme për Grupin D të Kupës së Botës 2018, mes Serbisë dhe Zvicrës në “Kaliningrad Stadium”, ku dy golat u shënuan nga loj

Shqiptarët shpartallojnë Serbinë në mes të Rusisë

22/06/2018

Zvicra ka shënuar një fitore madhështore në Kupën e Botës duke përmbysur rezultatin ndaj Serbisë nga 0-1 në 2:1, me golat e shënuara nga Xhaka dhe Shaqiri. Ndeshja e zhvilluar në Kaliningra

Granit Xhaka barazon rezultatin, pasoi festa magjike me shqiponjë!

22/06/2018

Superylli shqiptar, Granit Xhaka, ka barazuar rezultatin në fillim të pjesës së dytë ndaj Serbisë. Mesfushori fantastik i Arsenalit priti një goditje të kthyer nga më se 25 metra duke shokuar

Info Tjera