Të fundit

LeBron James ndëshkon sërish Raptors

06/05/2018

Cleveland Cavaliers dhe Boston Celtics vetëm një fitore larg kualifikimit në finale të Konferencës së Lindjes në NBA, duke e çuar në 3-0 serinë e gjysmëfinaleve respektivisht ndaj Toronto R

Golden State dhe Toronto e nisin mbarë

15/04/2018

Kampionati amerikan i basketbollit, NBA ngriti siparin e fazës së “play-off”-eve. Skuadra kampione në fuqi, Golden State e tregoi menjëherë forcën e saj në përballjen me San Antonion, teks

Frenohet Boston Celtics

09/04/2018

Boston Celtics frenohet nga Atlanta Hawks në ndeshjen e radhës në NBA. Skuadra e Hawks e mbylli këtë ndeshje me rezultatin 112-106, fitore të cilën e siguroi vetëm në minutat e fundit, falë

Toronto s’zhgënjen në NBA

05/04/2018

Toronto nuk zhgënjen në parketin e saj në ndeshjen e radhës në NBA. Në Air Canada Center skuadra e Raptors mposhti rivalët e Bostonit me rezultatin 96-78 duke e blinduar vendin e parë në Konf

Florian Marku sfidon rivalin serb në Tiranë

20/03/2018

Pas fitores me boshnjakun Xhevat Mutfic në Straz të Austrisë në kategorinë e boksit, kampioni shqiptar i kick-box, Florian Marku, do të ngjitet në ring më 18 maj.  Në një sfidë që do të

Info Tjera

Titujt e kaluar