Të fundit

Formula 1 hoqi dorë, MotoGP jo; “Grid Girls” shkëlqejnë në Austin

24/04/2018

Formula 1 hoqi dorë nga vajzat e startit, ato të njohura si “Grid Girls”, por një sport tjetër e ruan ende këtë traditë. Bukuroshet me çadra në krah të pilotëve vazhdojnë të zbukurojn

Vettel triumfon në Australi

25/03/2018

Sebastian Vettel e ka nisur me këmbën e mbarë sezonin e ri, teksa ka arritur të triumfojë në Çmimin e Madh të Australisë. Piloti gjerman i Ferrarit u nis i 3-ti në pistën e Albert Parc të

Rahoveci-Ylli, derbi i javës në basketboll

17/03/2018

Xhiroja e XXIII e IP Superligës së Kosovës në basketboll do të filloj të shtunën me takimin që do të zhvillohet në kryeqytet ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Pejës. Ndeshja do të luhet duke

LeBron James “kopjon” Ronaldinho-n (Video)

12/03/2018

LeBron James është një nga legjendat e gjalla të koshit amerikan. Basketbollisti amerikan ka bërë një asistim që nuk është parë ndonjëherë. Në ndeshjen kundër LA Lakers, James asistoi p

Toronto frenon Houstonin (Video)

10/03/2018

Supersfida e mbrëmjes së në NBA ishte ajo mes Toronto Raptors dhe Houston Rockets, pasi përballë ishin skuadrat që kryesojnë konferencat respektive të Lindjes dhe Perëndimit. Në fund, ajo q

Spektakël nga Golden State dhe Toronto

03/03/2018

Golden State vuajti në ndeshjen e saj ndaj Atlantës, por në fund arriti të fitojë me rezultatin 114-109, duke vijuar ndjekjen e Houston në krye të Konferencës së Perëndimit. Kevin Durant dhe

Info Tjera