Diaspora jonë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/benz-4-1536x1152-1.jpg

I pasionuar pas “Mercedes”-it, mërgimtari vozit GT AMG në KosovëKudo në botë te njerëzit është dëshira për të pasur në veturë të mirë, por të paktë janë ata që adhurojnë makina të shpejta, përcjell albinfo.ch.

Në disa prej platformave online janë hapur edhe disa llogari të meraklinjve të veturave të bukura dhe të shpejta, në të cilat ata diskutojnë për to dhe shprehin dëshira që ta kenë një prej tyre. Por, këtë virtualitet e shohim edhe në realitet, në rrugët e Kosovës.

Pa dyshim që veturat më të bukura në Kosovë i shohim gjatë verës, në muajin korrik dhe në gusht, kur diaspora shqiptare vjen për pushime në Kosovë. Dhe, më të shpeshtat e më të bukurat vetura që shihen në Kosovë në këtë muaj janë modelet e “Mercedes”-it, të “McLaren”-it, të “Lamborghini”-t, të “Nissan GT-R-s”, të “Audi”-së, të “Porsche”-s dhe të “BMW”-së, me shumë kuaj fuqi. Por, pavarësisht prej këtyre modeleve të forta, të shtrenjta dhe të bukura, në stinën e verës këto vetura në Kosovë bëhen të zakonshme dhe me përplot konkurrencë, përcjell tutje albinfo.ch.

Deri më tash në rrugët e Kosovës ka munguar vetura “Mercedes, GT AMG”. Tash e tutje rrugëve tona atë e vozit afaristi i suksesshëm nga Kosova, Lut Gurra, i cili ka dyqane dhe restorante në Gjermani dhe në Kosovë. Ai e ka blerë këtë veturë, e cila, për shkak të çmimit të lartë dhe serisë së shkurtuar nga fabrika, s’ka qenë më parë në Kosovë.

Sipas hulumtimit të bërë për posedimin e këtij modeli, kjo më së shpeshti është në pronësi të sportistëve të shumëpaguar të Ligës Evropiane. Çmimi i kësaj veture kap vlerën 229.000 euro. /Albinfo.ch

Të fundit

Grenell kërkon votën e shqiptarëve në Michigan

Emisari i presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka zhvilluar një fushatë elektorale me shqiptarët republikanë në Michigan të SHBA-së. Takimi u mbajt më 20 tetor 2020,

Mama Bar – si përballet bari kult me pandeminë?

Një dhomë e errët, mobilie retro, muzikë afrikane nga altoparlantët, pas banakut baristja letoneze me sytë e qeshur – goja e hunda të mbuluara sipas etiketës pandemike) kujdeset që të

Anaida Deti, stomatologia që po hap rrjetin e saj të klinikave në Kanada

Anaida Deti është larguar nga Shqipëria në 1997.  Pasi jetoi mbi 5 vite në Itali, u zhvendos në Kanada. Studimet e saj në Stomatologji në Itali nuk iu njohën dhe iu desh të nisë gjithçka

Njihuni me shqiptarin me çifteli që po çmend yjet botërore

Jurgen Pecnikaj, 25-vjeçari me origjinë nga Tropoja është një djalë shumë i talentuar në muzikë. Jurgeni jeton në Gjermani dhe puna që bën nuk ka lidhje me muzikën, megjithatë ai e sheh

Italia miraton ligjin e ri për emigrantët shqiptarë, kush punon merr leje qëndrimi

Italia ka miratuar një draft të ri ligjor, duke u ardhur në ndihmë të gjithë emigrantëve që duan të punojnë atje, duke i lehtësuar marrjen e leje qëndrimit. Me anë të këtij ligji të ri

Shpërndahen 17 mijë tekste shkollore për nxënësit në diasporë

Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, bëri me dije se për të dytin vit radhazi, në bashkëpunim të ngushtë të Ministrisë p

Info Tjera