Diaspora jonë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/YVR.file_-scaled.jpg

Kanadaja ka një lutje për qytetarët që vizitojnë KosovënPërmes një njoftimi të bërë publik në Twitter, Kanadaja ka paralajmëruar të gjithë qytetarët e saj që duan të udhëtojnë në Kosovë të marrin të gjitha masat për tu mbrojtur nga infektimi i mundshëm me Covid-19.

Në njofim njoftohen për orarin e bllokadës dhe 4 qytetet ku ky vendim është në fuqi.

Kanadaja u ka bërë thirrje qytetarëve që ti ndjekin këshillat e autoriteteve në Kosovë.

Të fundit

Për një muaj 608 bashkatdhetarë me Covid udhëtuan në Gjermani

Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani, njofton se në katër javët e kaluara në territorin e Gjermanisë nga Kosova kanë ardhur 608 persona të infektuar me COVID 19. “Në bazë t

Kanada / Sfidat e mësimdhënies së gjuhës shqipe në komunitet

Ardita Qeriqi- Morina vjen nga Krojmiri i Lipjanit, Kosovë, e cila në Kanada jeton që nga viti 2007, duke u vendosur në qytetin e vogël të Ontarios, Brantford së bashku me bashkëshortin e saj

Hyseni takohet me Palmerin, i kërkon që SHBA-ja të jetë përherë të aktive në procesin e dialogut

Koordinatori i Kosovës për bisedimet me Serbinë, Skender Hyseni, është takuar me sekretarin e Departamentit Amerikan të Shtetit për Evropë dhe Euro-Azi, Matthew Palmer. Koordinatori i Kosovës

Oficeri preshevar më i suksesshmi në aeroportin “Edmonton”

Dritëro Ajdini në moshën 17 vjeçare ishte larguar nga Presheva në drejtim të Kanadasë. Ai në aeroportin ndërkombëtarë “Edmonton” ushtron detyrën e Oficerit të skanimit të bagazheve,

Oficerja shqiptare e ushtrisë së SHBA-ve nderohet me çmim presitgjioz

Oficerja shqiptare në Ushtrinë Amerikane, Valdeta Mehanja është nderuar nga Këshilli Amerikan i Emigracionit me çmimin e Trashëgimisë Amerikane (“American Heritage Award”), me të cilin vl

Lajm për mërgimtarët që kthehen nga Kosova në Gjermani

Shteti i Gjermanisë nuk iu rekomandon qytetarëve të saj të udhëtojnë drejtë vendeve Ballkanit pasi llogariten si vende të rrezikuara nga Covid-19. Këtë e bëri të ditur gazetari i njohur, B

Info Tjera