Diaspora jonë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/ambasada-e-kosoves-ne-gjermani.jpg

Kosovarët që kthehen në Gjermani e kanë obligativ testin për COVID-19Ambasada e Kosovës në Gjermani u ka bërë thirrje të gjithë atyre që kanë kaluar apo po kalojnë pushimet në Kosovë që t’i kenë parasysh udhëzimet e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Përrmes një postimi në faqen zyrtare në Facebook, Ambasada ka bërë me dije se të gjithë ata që do të kthehen apo duhet të kthehen nga Kosova në Gjermani nga java që vjen testet për koronavirus janë obligative.

“Të gjithë ata që kanë kaluar apo kalojnë pushimet në Kosovë- ju lutem të keni parasysh udhëzimet e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Republikës së Kosovës. Të gjithë ata qytetarë, që do apo duhet të kthehen nga Kosova në Gjermani- nga java që vjen Testet për Covid janë obligative”, thuhet në njoftimin e ambasadës.

Ambasada në fund u ka bërë thirrje qytetarëve që të mbajnë distancën, maska dhe higjienën.

Të fundit

Oficerja shqiptare e ushtrisë së SHBA-ve nderohet me çmim presitgjioz

Oficerja shqiptare në Ushtrinë Amerikane, Valdeta Mehanja është nderuar nga Këshilli Amerikan i Emigracionit me çmimin e Trashëgimisë Amerikane (“American Heritage Award”), me të cilin vl

Lajm për mërgimtarët që kthehen nga Kosova në Gjermani

Shteti i Gjermanisë nuk iu rekomandon qytetarëve të saj të udhëtojnë drejtë vendeve Ballkanit pasi llogariten si vende të rrezikuara nga Covid-19. Këtë e bëri të ditur gazetari i njohur, B

SHBA / Historia e suksesit e çiftit shqiptar në industrinë e ushqimit

Shefi Enton Mëhillaj dhe gruaja e tij Oriola Koci, prej tetë vitesh drejtojnë një sipërmarrje në Worcester, Massachusetts ShBA. Cifti e hapi restorantin Livia’s Dish më 31 korrik 2012. Mediat

Xhemile Fetaji nderohet nga presidentja e Zvicrës me titullin “Hero i përditshmërisë”

Një grua dhe një burrë nga çdo kanton, si dhe nga zviceranët që jetojnë jashtë vendit, nderohen për kontributin e veçantë të dhënë për shoqërinë tonë gjatë kohës së masave kundër

Bild shkruan për testet që po i bën firma e Lazim Destanit

Gazeta prestigjioze gjermane Bild në suplementin e saj të fundjavës “Bild am Sonntag” i ka dedikuar një artikull testimeve për Covid-19 që po kryen kompania “ECOLOG International”. Në s

Diaspora e gatshme të kontribuoj në vendlindje

Organizata Germin ka publikuar raportin nga hulumtimi me mbi 921 ekspertë nga diaspora mbi angazhimin profesional në venet e origjinës. Publikimi u përcoll me një diskutim në platformën virtual

Info Tjera