Diaspora jonë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/majko.jpg

Majko takoi kryetarin e Skënderajt dhe të DrenasitMinistri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ka pritur në takim kryetarin e Komunës së Skenderajt, Bekim Jasharin dhe kryetarin e Drenasit, Ramiz Lladrovcin.

Foton nga ky takim e ka publikuar i pari i Drenasit, i cili e ka quajtur Majkon vëlla, mik të shtrenjt dhe bir të vërtet të Kosovës.

“Së bashku mund të bëjmë më shumë dhe më mirë. Bashkë mund të zgjidhim e të përparojmë shumë çështje që gjeneratat para nesh nuk arritën përkundër dëshirave, prandaj, puna me vullnet është mbi të gjitha. Faleminderit ministër Pandeli Majko!”, ka shkruar Lladrovci.

Të fundit

Nëntogeri shqiptar diplomoi në Akademinë Mbretërore Ushtarake në Angli

Sot në Akademinë Mbretërore Ushtarake, ka diplomuar Nëntoger Klevis Elezaj, shkruan KultPlus. Lajmi është bërë i ditur nga Ambasada e Kosovës në Londër, e cila diplomimin e Elezajt e konsid

Zvicër/ Ermira Lefort, artistja që bën sallat e koncerteve të këndojnë shqip

Pianistja shqiptare Ermira Zyrakja-Lefort, prej vitesh kontribuon dhe afirmon kulturën shqiptare në Zvicër përmes pianos. Me pasionin e saj për profesionin, ka bërë që sallat e koncerteve zvic

Aktorja shqiptaro-kanadeze, prezanton filmin e ri

Producentja dhe aktorja shqiptaro-kanadeze, Ana Golja, do të prezantohet me filmin “The Cuban”, në Sunset Barrie Drive-in Theatre, Ontario. Për t’iu përshtatur kushtëzimeve për shkak të p

“New food CPG” reportazh për kuzhinierin Rene Rexhepi, “Zoti i ushqimit”

Kompania në San Francisco, “New food CPG” ka realizuar një reportazh mbi historinë e kuzhinierit shqiptar në Kopenhagen, René Rexhepi, bashkëpronar i “Noma” – “Restorantit më të mi

Nesër hapen shkollat e gjuhës shqipe në Zvicër

Pas muajve të vështirë të shkaktuar nga pandemia COVID-19 dhe mësimit online nesër nxënësit e shkollave shqipe do ti rikthehen mësimit normal. Nëpërmjet një postimi në faqen facebook koor

Këto janë rregullat që i presin mërgimtarët që kthehen në Gjermani

Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani ka njoftuar se nga data 8 Gusht 2020, me vendim të Qeverisë së Gjermanisë, testimi për COVID 19 është obligativ posa të kthehen në Gjermani.

Info Tjera