Diaspora jonë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Panorama_Fribourg_107-scaled.jpg

Regjistroni fëmijët tuaj në shkollën shqipe në FribourgLAPSH Fribourg ftonë të gjithë prindërit shqiptarë të regjistrojnë fëmijët e tyre për vitin shkollor 2020/2021 në pikat: Düdingen, Schmitten,Schönberg, Bulle, Romont, Givizies, Murten, Courtipe, si dhe në komunat tjera.

•LAPSH „Naim Frashëri“ në Fribourg shpall konkurs për një mësimdhënës/e të gjuhës shqipe në Bulle.
Kushtet:
-leje të qëndrimit në Zvicër,
-përgaditja profesionale: kualifikim përkatës arsimor, universitar, ShLP(drejtimi: gjuhë shqipe, klasor, pedagogji…),
-njohuri elementare të gjuhës frënge ose gjermane.
Të interesuarit që plotësojnë këto kushte, mund të lajmërohen te
koordinatorja e Lapsh Fribourg Shqipe Çallaki, në adresën elektronike [email protected]

•LAPSH Fribourg ftonë të gjithë të interesuarit nga të gjitha komunat e Fribourgut që të plotësojnë kushtet e lartshënuara, të na bashkohen që të hapim pika shkollore në vendbanimet ku ata jetojnë.
Për informacione të hollësishme lajmërohuni në adresën elektronike:
[email protected]

•LAPSH Fribourg ftonë të gjithë prindërit shqiptarë të regjistrojnë fëmijët e tyre për vitin shkollor 2020/2021 në pikat: Düdingen, Schmitten,Schönberg, Bulle, Romont, Givizies, Murten, Courtipe, si dhe në komunat tjera.

Të interesuarit mund të lajmërohen në adresën elektronike
[email protected] hotmail.com

Gjuha shqipe duhet të mbetet një ndër prioritetet e prindërve për fëmijët shqiptarë që jetojnë jashtë atdheut të tyre.

LAPSH Fribourg angazhohet që të përfshihen sa më shumë nxënës në procesin mësimor dhe njofton se janë bërë të gjitha përgaditjet për vitin shkollor 2020/21.

Konkursi për mësimdhënës/e mbetet i hapur dy javë pas publikimit.

Fribourg, 23 gusht, 2020
LAPSH Fribourg
Hajdin Çallaki

Të fundit

Biznesmenët shqiptarë bashkojnë forcat në një investim

Në Kriens të kantonit Lucern në Zvicër, përmes një aktiviteti të “Degës së Zvicrës Qendrore të Rrjetit të Bizneseve Shqiptare në Zvicër” dhe të “Unionit Invest AG” u inaugurua o

Grenell kërkon votën e shqiptarëve në Michigan

Emisari i presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka zhvilluar një fushatë elektorale me shqiptarët republikanë në Michigan të SHBA-së. Takimi u mbajt më 20 tetor 2020,

Mama Bar – si përballet bari kult me pandeminë?

Një dhomë e errët, mobilie retro, muzikë afrikane nga altoparlantët, pas banakut baristja letoneze me sytë e qeshur – goja e hunda të mbuluara sipas etiketës pandemike) kujdeset që të

Anaida Deti, stomatologia që po hap rrjetin e saj të klinikave në Kanada

Anaida Deti është larguar nga Shqipëria në 1997.  Pasi jetoi mbi 5 vite në Itali, u zhvendos në Kanada. Studimet e saj në Stomatologji në Itali nuk iu njohën dhe iu desh të nisë gjithçka

Njihuni me shqiptarin me çifteli që po çmend yjet botërore

Jurgen Pecnikaj, 25-vjeçari me origjinë nga Tropoja është një djalë shumë i talentuar në muzikë. Jurgeni jeton në Gjermani dhe puna që bën nuk ka lidhje me muzikën, megjithatë ai e sheh

Italia miraton ligjin e ri për emigrantët shqiptarë, kush punon merr leje qëndrimi

Italia ka miratuar një draft të ri ligjor, duke u ardhur në ndihmë të gjithë emigrantëve që duan të punojnë atje, duke i lehtësuar marrjen e leje qëndrimit. Me anë të këtij ligji të ri

Info Tjera