Ekonomi http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/MF_02-1-scaled.jpg

Bajrami dhe Heldt flasin për implementimin e projekteve 

Ministrja e Financave, znj. Hykmete Bajrami, ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë në Kosovë, z. ChristianNë takim u diskutua për programin ekonomik të Qeverisë së Kosovës si dhe për implementimin e projekteve të financuara nga Republika Federale e Gjermanisë në Republikën e Kosovës.

Ministrja Bajrami falënderoi Ambasadorin Heldt, qeverinë gjermane dhe taksapaguesit gjermanë për kontributin që kanë dhënë dhe po vazhdojnë të japin për Kosovën, falë të cilit kontribut Kosova ka arritur të realizojë projekte të rëndësishme për qytetarët dhe ekonominë e vendit.

Të fundit

Mustafa premton mbështetje për fermerët llapjan

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa i shoqëruar nga ushtruesi i detyrës së Kryetarit të Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari kanë vizituar kultivuesit e pem

Shoqata e Gastronomeve: Po shkojmë drejtë bankrotimit

Pas shtimit të rasteve me COVID-19 ditëve të fundit, Qeveria e Kosovës mori vendim që nga sot të gjitha shërbime e gastronomisë, përfshirë restorantet, kafiteritë, klubet e natës të mos o

Votohet rishikimi i buxhetit në Komisionin për Buxhet dhe Transfere

Me gjashtë vota për dhe katër kundër, Komisioni për Buxhet dhe Transfere ka votuar në favor të rishikimit e buxhetit për vitin 2020. Pas një debati të gjatë në komision është vendosur q

BE-ja parashikon rënie më të madhe ekonomike nga pandemia COVID-19

Krahu ekzekutiv i Bashkimit Evropian parashikon që ekonomia e bllokut do të tkurret më shumë sesa pritej më parë, për shkak të pandemisë COVID-19, e cila, për disa muaj, ka bllokuar bizneset

Formohet Trupa koordinuese e inspektimeve për zbatimin e masave për parandalimin e pandemisë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, pati takim me udhëheqësit e mekanizmave inspektues për të koordinuar dhe për t’i marrë masat për ta luftuar përhapjen e pandemisë. Në

Ministria e Financave nuk do ta kompensojë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti

Zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi, ka konfirmuar se nuk do të kompensohet tërheqja e 10 për qindëshit të kursimeve të mbledhura në Trustin Pensional. Qytetarët mund të tërheqin m

Info Tjera