Ekonomi http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/received_2615502338777976.jpeg

Mirësevini bashkatdhetarë!Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”, ka njoftuar se do të nis operimin e plotë nga kjo e dielë.

Në këtë datë pritet edhe të nis operimi i rregullt i aeroplanëve pas disa muaj ndërprerjesh për shkak të pandemisë Covid-19.

Të fundit

Mbi 700 mijë euro nga diaspora për menaxhimin e pandemisë

Është bërë e ditur, se vlera e grumbullimit të të ardhurave nga diaspora vetëm për Covid është mbi 717 mijë euro, ndihmat këto të ardhura nga diaspora, tha drejtori i Thesarit të Kosovë

Robotët që vallëzojnë si njerëzit (Video)

Një video ku shihen disa robotë duke vallëzuar është bërë virale. Kompania e robotëve Boston Dynamics shpenzoi një vit e gjysmë për të krijuar makina që kërcejnë si njeriu. Robotë që

Çfarë nëse Nord Stream 2 nuk përfundon së ndërtuari?

Vendimi për të ndërtuar lidhjen e gazit natyror nga Rusia në Evropë u mor shumë kohë më parë dhe heqja e projektit mund të çojë në një sërë problemesh ligjore, paralajmëron Ministri i

Ekspertët e ekonomisë: Mbi 60 mijë punëtorë mbeten pa punë e mijëra biznese u mbyllen

Kosova nuk mund të ketë rimëkëmbje ekonomike vetëm me shpërndarje të buxhetit për kategoritë sociale dhe me një mbështetje të mangët për bizneset dhe punëtorët e afektuar nga pandemia

Paratë nga diaspora mbajnë “gjallë” ekonominë e Kosovës

Ismail Rrustaj nga Komuna e Klinës, që jeton në Prishtinë, qe tre vjet me radhë pranon para nga djali i tij 21-vjeçar, që jeton në shtetin e Italisë. Ai ndërkaq thotë se gjatë vitit të ka

Elon Musk ofron 100 milion dollarë për projektin më të mirë teknologjik

Themeluesi i Tesla, miliarderi Elon Musk po ofron një çmim prej 100 milion dollarësh për teknologjinë më të mirë që do të arrijë të kapë emisionet e dioksidit të karbonit. Sipërmarrësi

Info Tjera