Ekonomi http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/Pathfinder_17_Ti_FrontHigh_Boat_RGB_FLAT-1920x1080-1.jpg

Nissan pëson humbje nga pandemiaKompania “Nissan Motor” parashikon një humbje neto prej 670 miliardë yen (6,35 miliardë dollarë) për vitin aktual financiar, për shkak të rënies së shitjeve në mes të pandemisë së COVID-19, njoftoi sot kompania.

“Për të kufizuar përhapjen e COVID-19, kompania ndërpreu prodhimin në vendet e prodhimit në të gjithë botën”, tha kompania në një deklaratë.

“Performanca e kompanisë vazhdon të ndikohet nga klima sfiduese e biznesit”, shtoi ajo.

“Nissan”, partner i “Renault”, parashikon gjithashtu një humbje operative prej 470 miliardë yen për vitin deri në mars 2021, ndërsa pret që shitjet vjetore të bien me 21% nga viti i kaluar financiar, në 7,8 trilionë yen.

Të fundit

Kuvendi flet për rimëkëmbjen ekonomike

Kryesia e Kuvendit të Republikës së Kosovës, është mbledhur sot në mënyrë elektronike (virtuale), nën drejtimin e kryetares dr. Vjosa Osmani. Në këtë mbledhje, Kryesia shqyrtoi propozimin

Ekzekutohet grupi i dytë i pagesave të masës 3 (a)

Ministria e Financave njofton se Thesari ka ekzekutuar transferin për pagesën e 53,248 përfituesve të masës 3 (a) në vlerë prej 9,446,560.00 Euro, që përfshin pagesën për herën e dytë si

Njihuni me disa detaje të iPhone 12 (Video)

Apple iPhone 12 pritet të jetë një nga telefonat më të mirë të vitit, me lidhjen më të mirë të 5G bashkë me procesorin e ri tepër të shpejtë. Modeli i ri i telefonit tē Apple pritet t

Bordi i përkohshëm mbështet menaxhmentin e KEK-ut

Bordi i përkohshëm i drejtorëve të KEK sh.a. i kryesuar nga z. Hysen Fazliu me drejtorët z. Egzon Berisha, z. Petrit Ibraj dhe znj. Fatime Grajqevci, sot me dt: 11.08.2020 ka mbajtur mbledhjen e

Më shumë se 30 000 të papunë për shkak të pandemisë në Bosnje

Më shumë se 30 000 persona kanë humbur punën në Bosnje-Hercegovinë për shkak të pandemisë dhe mijëra të tjerë mund të kenë të njëjtin fat, raportoi agjencia kroate e lajmeve, HINA duke

Tërheqja e 10-përqindëshit nga Trusti: Brenda dy javësh, aplikimi vetëm online

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri, ka thënë se për dy javë qytetarët do të kenë mundësi të tërheqin 10 për qind të kursimeve pensionale nga Trusti. Kjo do të bëhet pasi të votohet Pr

Info Tjera