Ekonomi http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/Paris-Exchange.jpg

Njihuni me gruan e parë që drejton Bursën e ParisitDelphine d’Amarzit, numri dy i bankës në internet Orange Bank, do të marrë drejtimin e Bursës së Parisit nga mesi i marsit.

Kjo u njoftua nga Euronext, duke nënvizuar se ajo do të jetë gruaja e parë që do të drejtojë tregun financiar francez.

“Delphine d’Amarzit është emëruar presidente dhe administratore e Euronext Paris dhe anëtare e bordit të drejtorëve Euronext nga 15 marsi 2021”, njofton në një shënim grupi që zotëron gjashtë bursa evropiane atë të Parisit, Amsterdamit, Brukselit, Dublinit, Lisbonës dhe Oslos.

Të fundit

Papunësia në BE gjatë muajit janar rritet në 7.3 për qind

Shkalla e papunësisë në Bashkimin Evropian u rrit në 7.3 për qind në muajin janar, nga 6.6 për qind nga viti në vit. Siç njofton Zyra evropiane e Statistikave, gati 15.7 milionë persona në

E pabesueshme sasia e energjisë elektrike që nevojitet për të prodhuar Bitcoin

Nxjerrja e Bitcoin në të gjithë botën konsumon një sasi të energjisë elektrike të barabartë me nevojat e të gjithë Argjentinës. Të dhënat u komunikuan disa ditë më parë nga një ekip

Qeveria ka shfrytëzuar zonat ekonomike si mjet për shpronësime të pronave private

Instituti GAP sot ka publikuar raportin mbi ligjin e ri për Zonat Ekonomike. Projektligji synon të rregullojë aspektet kryesore të zonave ekonomike, sikurse që është kompetenca për themelimin

15 telefonat me jetëgjatësinë më të mirë të baterisë

Ueb faqja e njohur për teknologji Tom’s Guide ka publikuar një listë të telefonave me jetëgjatësinë më të mirë të baterisë. Jetëgjatësia e baterisë është gjithnjë në fokusin e shu

Senati amerikan miraton paketën stimuluese prej 1.9 trilion dollarësh, kundër coronavirusit

Senati amerikan miratoi të shtunën planin e Presidentit Joe Biden prej 1.9 trilionë dollarësh për ndihmën kundër coronavirusit, pas një seance që zgjati që nga nata e kaluar. Plani përfundi

Njihuni me telefonët e fundit që do ti sjellë Xiaomi

Xiaomi ka zbuluar zyrtarisht specifikimet e pajisjeve Redmi Note 10, të cilat i ka dizajnuar të jenë ndër smartphonet më të përparuar të këtij viti. Ndër modelet më të spikatura të këtyr

Info Tjera