Ekonomi http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/food-court-kosove.jpg

Po hapet “Food Court” i parë në KosovëHapja e një prej zonave më strategjike dhe inovative të “The Village – Shopping & Fun” është afër!

Ju mirëpresim të shtunën më 1 gusht në hapjen e “La Terrazza” në “The Village” duke filluar nga ora 16:00.

“La Terrazza” karakterizohet me një stil arkitekturor që të kujton tregun italian, ku restorante dhe dyqane të niveleve të larta bashkohen dhe komunikojnë në mënyrë të përsosur, krijuar dhe dizajnuar për familjet, sipas konceptit të ushqimit dhe dyqaneve të ndryshme, pa pengesa, e cila vendos në qendër të botës të saj, klientin, i cili përveç blerjes dhe argëtimit, do të jetë në gjendje të shijojë një zonë të rëndësishme ekskluzive të përbashkët, një pikë të vërtetë takimi për komunitetin.

Me një fjali: një bashkim i lumtur midis inovacionit dhe traditës: nga brendet më të mira ndërkombëtare të ushqimit të shpejtë si KFC dhe Burger King, tek ato kombëtare si Sach Pizza, Pasta Fasta, në kafeteritë si Daily Dose, Mondo Coffee, akullore të Mammamia Gelato Italiano dhe TRDLO, tek lounge baret si Carshia Lounge dhe Mon Ami, nga marka kombëtare dhe ndërkombëtare në sektorin e modës të gatshëm për të kënaqur klientët e ndryshëm si Carrera Jeans, aksesorë nga IAS, kozmetikë nga Bliss Cosmetics, dyqan për smartfonë D Mobile, dhe shërbime në Tobacco Village.

Një hapësirë tërheqëse për fëmijë DreamKid Baby Club do të jetë e disponueshme për argëtimin dhe sigurinë e të vegjëlve ndërsa të rriturit do të jenë në gjendje të krijojnë ca kohë për argëtim, ndërsa qëndrojnë me ta.

Ju mirëpresin në La Terrazza nga The Village!

Të fundit

Qeveria heq kufizimet kohore për fluturimet nga ANP “Adem Jashari”

Qeveria e Kosovës kishte marrë vendim që fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” të organizoheshin në intervale prej 45 minutave ndërmjet aterrimeve, si masë

Bajrami: Tërheqja e 10% të kursimeve nga Trusti mundësohet së shpejti

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka njoftuar se tërheqja e 10% të kursimeve nga Trusti mundësohet së shpejti, teksa kërkon nga deputetët që të votojnë nesër Ligjin për Rimëkëmbje n

Qeveria shpërndan 365 milionë euro

Kryeministri Avdullah Hoti ka njoftuar se pas konsultimit me ministrat e resorëve ekonomik, me vendim të Qeverisë janë shpërndarë 365 milionë euro nga fondi për rimëkëmbje ekonomike për vit

Dyfishohet buxheti për pagesat direkte në bujqësi

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, ka dyfishuar buxhetin për pagesat direkte/subvencionet për vitin 2020. Për përkrahjen e fermerëve përmes subvencioneve, do të jenë ed

TikTok përgjoi përdoruesit

Wall Street Journal raportoi një informacion që turbulloi edhe më shumë të ardhmen e TikTok-ut. Sipas analizës së WSJ (Wall Street Journal), disa versione të TikTok-ut nga 2018 deri në 2020 k

Mbyllen mbi 7 milionë llogari që shpërndanin lajme të rreme për Covid-19

Në kaudër të një operacioni kundër lajmeve të rreme, Facebook njoftoi të martën se ka fshirë më shumë se 7 milionë llogari, për shkak se shpërndanin informacione të rreme rreth koronavi

Info Tjera