Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/iphone-12-pro-concept.jpg

A është ky modeli iPhone 12?Një video e publikuar nëse vërtetohet se është e vërtetë do t’i dëshpëroj tej mase adhuruesit e shumtë të Apple që po presin me padurim të shohin modelin më të ri të iPhone 12.

Gjëja e parë që bie në sy në këtë video janë anët e sheshta.

Thashethemet thonë se gjenerata e vitit 2020 e telefonave Apple do të përngjajë në iPad Pro, të cilët kanë pjesën e sheshtë anash, përderisa modeli i serisë 11 ka anët e rrumbullakosura.

Paraqitja e kamerës në pjesën e pasme është identike me iPhone 11 Pro, i cili nuk përputhet me disa nga interpretimet që kemi parë.

Duhet të theksojmë se disa rrjedhje treguan iPhone 12 Pro dhe Pro Max me konfigurimin e kamerës ndërsa thashethemet e tjera se Pro do të kenë kamerë të trefishtë.

Sidoqoftë, pajisja në videon e mësipërme është me sa duket një iPhone 12 Pro (ose Pro Max).

Gjithsesi, nuk ka asnjë etiketë të FCC në pjesën e pasme të pajisjes, që është tipike me pajisjet para-prodhimit dhe ato njësi që janë në provë, siç janë modelet e iPhone 12.

Të fundit

YouTube do testoj rivalin e TikTok

YouTube ka njoftuar se do të testojë një version beta në Indi për të rivalizuar aplikacionin popullor të videove TikTok. Platforma e re e quajtur YouTube Shorts, do të kufizojë videot në 15

Qendra e të dhënave nënujore e Microsoft nxirret nga uji pas dy vjetësh

Dy vjet më parë, Microsoft fundosi një qendër të dhënash në brigjet e Orkney (Mbretëria e Bashkuar) në një eksperiment të egër. Kjo qendër e të dhënave tani është marrë nga fundi i o

Facebook vjen me një risi

Facebook ka bërë të ditur se do të lansojë syzet e mençura vitin e ardhshëm, të cilat mund të lidhen edhe me telefonat e mençur si pjesë e një aleance me titanin e syzeve EssilorLuxottica.

Njihuni me modelin e ri të GoPro

GoPro ka sjellë modeling e ri të kamerës me rezolucion të lartë. Bëhet fjalë modeling GoPro Hero 9, një kamerë të re që ka një bateri më të madhe, trup dhe rezolucion shumë më të lart

Apple sjellë versionin iOS 14

Apple pritet që gjatë ditës së sotme të lëshoj versionin e ri iOS 14. Programi pritet të jetë i disponueshëm nga iPhone 6s dhe në më lart. Përditësimi i ri do të sjell një listë të ma

Arma e pabesueshme e Donald Trumpit

Një testatë bërthamore e re dhe e panjohur, raketë hipersonike “super duper” apo misteriozi hapësiroplan X-37B? Ja se çfarë mund të jetë “arma e pabesueshme” për të cilën Donald Tr

Info Tjera