Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/pandasecurity-instagram-listening.jpg

A je ni gati për ndryshimin e ri në Instagram?Navigimi në Instagram do të duket pak më ndryshe.

Kompania e njohur e Facebook dje zbuloi ndryshimin e parë të madh në ekranin kryesor të aplikacionit të saj në 10 vjet.

Dizajni i ri gjithashtu shton edhe një buton kushtuar blerjeve, ndërsa aplikimi i ndryshimeve fillon nesër.

Me ndryshimet, Instagram po bën një investim të madh në të ardhmen e formave të videove të shkurtra dhe blerjeve në internet.

Skeda Reels, tashmë do të ndodhet aty ku dikur ishte një ikonë “+” që përdoruesit e përdornin për të krijuar një postim të ri ose Story.

Kjo ikonë lëviz lart në krye të faqes kryesore, së bashku me butonin “zemra”, ku kontrolloni aktivitetin tuaj, siç janë pëlqimet dhe ndjekjet.

Spoti i mëparshëm i butonit “zemër” zëvendësohet me skedën e re “Dyqan” dhe ikona e mesazheve direkte mbetet e palëvizur.

Të fundit

Disa truke që do t’iu ndihmojnë të harxhoni më pak energji elektrike

Askush nuk do të harxhojë para të tepërta për energjinë elektrike. E vërteta është që thuajse të gjitha paisjet, edhe kur nuk janë në punë, por vazhdojnë të jenë në prizë, harxhojn

Në këtë vend i jepet fund përdorimit të teknologjisë 3G

Gjermania i jep fund telefonisë mobile 3G, e njohur gjithashtu si UMTS. “Telefonica O2” ka njoftuar se në korrik do të fillojë fikjen e rrjetit të saj 3G në rajonet e para, që do të përfu

Firefox me ridizajnimin më të madh të bërë deri më tani

Ashtu siç ishte paralajmëruar disa muaj më parë, ridizajnimi masiv i shfletuesit Firefox ka mbërritur tashmë. Mozilla thotë se dizajni i ri redukton shpërqendrimet, klikimet shtesë apo koha e

Samsungu nis prodhimin e modeleve të reja të palosshme

Telefonat e rinj të palosshëm nga Samsungu – Galaxy Z Flip 3 dhe Galaxy Z Fold 3 – pritet të lansohen në muajin gusht të këtij viti. Kompania tashmë raportohet se ka nisur prodhimin në mas

Microsoft po përpiqet në çdo mënyrë të “shtyjë” Edge

Beteja midis Google Chrome dhe Microsoft Edge vazhdon – Microsoft tani po ju ofron para për të përdorur Edge. Internet Explorer ka hyrë në histori dhe është zëvendësuar nga Microsoft Edge,

Ndryshimet që pritet t’i ketë Outlook

Microsofti do të dërgojë përditësimin më të madh në Outlook prej një dekade dhe është padyshim ndryshimi më drastik i Outlook për Windows që prej debutimit më 1997. Ndryshimet përqendr

Info Tjera